'Dedem Hulusi Kentmen' okuyucularını bekliyor

Yeşilçam'ın usta ismi Hulusi Kentmen'in torunu Melek Kentmen, Daha önce kimsenin görmediği belgelerle, daha önce kimseye anlatılmamış anılarla birçok ünlü ismin de desteğini alarak 'Dedem Hulusi Kentmen'i okuyucularla buluşturdu. 

Yayınlanma Tarihi: 17.10.2019 12:32
Değiştirme Tarihi: 17.10.2019 12:32
'Dedem Hulusi Kentmen' okuyucularını bekliyor

'Dağhan Külegeç Yayınları' tarafından basılan Dedem Hulusi Kentmen satışa çıktı. Usta oyuncu Hulusi Kentmen'i daha derinden tanımamızı sağlayacak bu kitapta birçok ayrıntı da okuyucuyla ilk kez paylaşılmış olacak.

Dedem Hulusi Kentmen: 

Hayatını sinemaya adamış Hulusi Kentmen’in yaşamına ve yaptıklarına bugünün gözlükleriyle bakmak haksızlık olur. Döneminin zorlu atmosferini, imkansızlıklarını, sanat anlayışını göz ardı etmek onu sadece oynadığı sayısız filmdeki rolleriyle tanımaktan öteye gitmeyecektir. 

Dedem Hulusi Kentmen, herkesin ‘dedem’ dediği sanatçıyı yüzeysel tanımlamalardan kurtarıp onun daha derinden anlaşılmasını sağlamak, okuru evinde dolaştırmak, eşyalarını göstermek, koltuğuna oturtmak, sokağında gezdirmek, bütün yönlerini göstermek, birlikte günlerini geçirdiği insanlarla tanıştırmak için torunu Melek Kentmen tarafından kaleme alındı. Daha önce kimsenin görmediği belgelerle, daha önce kimseye anlatılmamış anılarla birçok ünlü ismin de katkı verdiği bu kitap, Türk sineması için eşsiz bir kaynak niteliğinde.