'Cinayeti zevk için işledim' demişti! İfadesini değiştirdi

'Cinayeti zevk için işledim' demişti! İfadesini değiştirdi
Yayınlanma Tarihi: 08.01.2020 14:27 | Değiştirme Tarihi: 08.01.2020 14:27

İnegöl’de baba Yusuf Candar'ı (55) evine girip ağır yaralayan, ardından oğlu Yavuz Candar’ı (34) da işyerinde öldüren Kahraman Alemdar’ın ilk davası görüldü.

15 Kasım 2018 tarihinde İnegöl ilçesi Yeniceköy Mahallesi'nde meydana geldi. Kahraman Alemdar, husumetli olduğu Yusuf Candar’ın evinin kapısını kırarak içeri girdi. Alemdar, tabanca ile Yusuf Candar'a ateş ettikten sonra kaçtı.

Yusuf Candar, kaldırıldığı İnegöl Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınırken, oğlu Yavuz Candar da işyerinde aynı kişinin silahlı saldırısına uğradı. Yavuz Candar, kalbine ve kollarına isabet eden kurşunlarla yaralandı.

İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yavuz Candar, kurtarılamadı. Kahraman Alemdar, polis ekipleri tarafından yakalanıp, gözaltına alındı.

Alemdar, adliyeye sevkedildiği sırada basın mensuplarının "Neden yaptınız?" sorusuna "Cinayeti zevk için işledim" diye cevap verdi. Alemdar, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'KONUŞMAK İÇİN GİTTİM'

Kahraman Alemdar hakkında, “adam öldürmek” ve “adama yaralamak” suçlarından müebbet ve 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı. Alemdar mahkemede, konuşmak için Yusuf Candar'ın evine gittiğini öne sürerek, şöyle dedi:

"Orada tartışma ve kavga çıktı. Ben de silahla ateş edip, gittim. Sonrasında Yavuz Candar’ın dükkanına gittim. Bu konuyu görüşürken tartıştık, ardından da kavga olunca elimdeki silah patladı. Ben öldürmek istemedim."

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip duruşmayı 27 Şubat tarihine erteledi. DHA