'Birinci olursan arabamı vereceğim' diyen öğretmen, birinci olan öğrencisine verdiği sözü tuttu

Dün açıklanan YKS sonuçlarına göre Temel Yeterlilik Testi'nde Türkiye birincileri arasında yer alan 18 yaşındaki Gürkan İnal, bu birinciliğin yanı sıra gittiği dershaneni sahibi ve aynı aynı zamanda matematik öğretmeni de olan İlker Nafile'nin arabasına sahip oldu. Öğrencilerine 'birinci olana otomobil hediye edeceğim' diyerek motivasyon sağladığını belirten Nafile, '19 senelik meslek hayatımdaki meslek hayalimdi' ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 28.07.2020 11:11
Değiştirme Tarihi: 28.07.2020 11:11
'Birinci olursan arabamı vereceğim' diyen öğretmen, birinci olan öğrencisine verdiği sözü tuttu

YKS kapsamındaki Temel Yeterlilik Sınavı'nda Türkiye birincileri arasında yer alan Ankaralı Gürkan İnal, gittiği dershanenin müdürü ve aynı zamanda matematik öğretmeni olan İlker Nafile'nin  sınav öncesi verdiği 'araba' sözünü yerine getirmesi üzerine artık bir araba sahibi oldu. Birincilik haberini öğrendiğinde büyük mutluluk yaşadığını söyleyen Gürkan İnal, 'Çok soru çözdüğüm zamanlar da oldu, hiç çözmediğim zamanlar da oldu' diyerek, birinciliğe uzanan yola dair ipuçlarını paylaştı. 

Öğretmeninin, sınav öncesi araba anahtarını göstererek 'birinci olana bunu hediye edeceğim' dediğini söyleyen Gürkan İnal, 'bize sözü vardı, böyle motive ederdi. Sağ olsun sözünü tuttu. Ailem de şaşkınlık içerisinde. Mühendislik düşünüyorum, tercihimi yapmış değilim ama ODTÜ, Bilkent Üniversitesi ya da İstanbul'da Boğaziçi, Koç üniversiteleri arasında araştırmalarımı yapıp tercihimi ona göre yapacağım" ifadelerini kullandı.