'Bir maskeyi 15 gün kullanmamızı istiyorlar' diyen doktoru akıl hastanesine yatırdılar

Hindistan Visakpatnam'da 20 yıl boyunca anestezi uzmanı olarak görev yapan Dr. Sudhakar Rao, ekipman yetersizliğinden şikayet ettiği gerekçesiyle önce açığa alındı ardından da aıl hastanesine yatırıldı. Dr. Sudhakar Rao, 'Maskeleri 15 gün kullanmamızı istiyorlar' açıklamasında bulunmuştu. 

Yayınlanma Tarihi: 22.05.2020 11:13
Değiştirme Tarihi: 22.05.2020 11:13
'Bir maskeyi 15 gün kullanmamızı istiyorlar' diyen doktoru akıl hastanesine yatırdılar

Dr. Sudhakar Rao, Hindistan'da 20 yıllık bir kariyerin ardından, sonu akıl hastanesinde sonlanan bir hikayenin başrolü noktasında şu sıralar. Rao, geçtiğimiz ayın başında yaptığı açıklamalarla ülkenin bir anda gündemi olmuştu. Ancak bu açıklamalar sağlık çalışanlarının moralini bozduğu için açığa alınmıştı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Dr. Sudhakar Rao'nın bir görüntüsü sosyal medyada infial yarattı. Görüntülerde Dr. Sudhakar Rao üstü çıplak şekilde güvenlik güçlerine bağırırken görülüyor. 

Bu videonun ardından bir video daha ortaya çıktı. İkinci videoda Dr. Sudhakar Rao, elleri arkadan kelepçelenmiş şekilde etkisiz hale getirilmiş ve coplanarak bir otomobile bindiriliyor. Bu ikinci videoda yer alanlar nedeniyle bir polis memurunun açığa alındığı belirtilirken, olay sonrası soruşturma başlatıldığı da ifade edildi. 

Visakhapatnam Emniyet Müdürü ise görüntüler ve yaşananlarla ilgili yaptığı açıklamalada polis ekiplerinin sarhoş bir kişiyle ilgili ihbar aldıklarını, polis ekiplerinin bölgeye gittikleri anda da o sarhoş kişinin Dr. Sudhakar Rao olduğunu fark ettiğini belirtti. 

Bu yaşananların ardından Dr. Sudhakar Rao emniyet güçlerine engel olmak ve çevreye hasar verme gibi konularla suçlandı ve iki haftalığına akıl hastanesinin yolunu tuttu. 

Dr. Rao, "Hayatlarımız risk altındayken hastaları nasıl tedavi edeceğiz" demişti. Dr. Rao, bu videonun internette yayılmasından birkaç gün sonra başka bir video yayımlayarak özür diledi ve açığa alınma kararının iptal edilmesini istedi ancak bu talebine yanıt alamadı.