Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Bayram Tebriği' projesi çocukları bekliyor

'Bayram Tebriği' projesi çocukları bekliyor

KKM Çocuk Kulübü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi önemli bir etkinlik planlıyor.

20.08.2017 12:58

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren KKM Çocuk Kulübü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi önemli bir etkinlik planlıyor. Kaşifist projesiyle birlikte kurum bünyesindeki çocukların dışında da etkin olmayı amaçlayan Çocuk Kulübü, bu noktada İstanbul’un tüm çocukları için etkinlikler düzenliyor.

Kurban Bayramı öncesinde hatıralara dokunmak ve eski bir geleneği yaşatmak adına ‘bayram tebriği’ projesiyle sahaya çıkan Çocuk Kulübü, 21 Ağustos 2017’de Bakırköy Meydan ve 23 Ağustos 2017’de Kadıköy Meydan’da etkinlik alanları kurarak çocuklarla buluşacak.

Önceden hazırlanan renksiz kartpostalları çocuklar boyayacak ve daha sonra kendi emekleriyle hazırladıkları bu kartpostallara; yakınlarına göndermek istedikleri bayram tebriklerini yazacaklar. Çocuk Kulübü öğrencileri de etkinliğe katılarak atölye çalışmalarına dahil olacaklar.

Tıpkı bir zamanlar olduğu gibi zarfın üzerine adresi yazacak ve zarfa pullarını yapıştıracaklar. Sonra temsili posta kutusuna mektuplarını atarak bu keyifli anların sonuna gelecekler.

Çocuk Kulübü de bu mektupları sahiplerine ulaştıracak. Hem çocuklar eski bir geleneği yaşatacak hem de yakınlarının mutlu bir bayram geçirmelerine yardımcı olacaklar.

Saat 10:00’da başlayacak ve saat 16:00’da sona erecek olan iki etkinliğe tüm İstanbul halkı davetli…

Yorumlar | 0
üye profil