'Aşı olana 250 TL' duyurusu izdihama yol açtı: Herkes birbirini ezdi...

1,3 milyon kişiye iki doz aşı uygulanan Sırbistan'da aşılama oranının artmaması üzerine Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuciç, aşı olanlara 3 bin dinar yani yaklaşık 250 TL ödeneceğini açıkladı. Vuciç ayrıca, aşı olmayan kamu çalışanlarının da virüse yakalanmaları durumunda izin alamayacağını belirtti. Bunun üzerine aşı olmak için harekete geçen vatandaşlar, aşı olan ilk 100 kişiye 250 TL'lik indirim çeki vereceğini duyuran Belgrad'daki bir AVM'ye resmen hücum etti. 

Yayınlanma Tarihi: 06.05.2021 15:52
Değiştirme Tarihi: 06.05.2021 15:52
'Aşı olana 250 TL' duyurusu izdihama yol açtı: Herkes birbirini ezdi...

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuciç, yaptığı açıklamada Mayıs ayı sonundan önce Covid aşısı olan her vatandaşa, ödeme yapılacağını söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Sırp televizyonu Pink'e yaptığı açıklamada Vuciç, 31 Mayıs'a kadar aşı olanlara 3 bin dinar (yaklaşık 25 euro) yardım yapacaklarını söyledi.

Aşı olmak istemeyenlerin "bencilce ve sorumsuzca" davrandığı değerlendirmesinde bulunan Vucic, "Onlara yönelik ayrımcı önlemler alamayız. Sorumlu davranıp aşı yaptıranları ne şekilde ödüllendireceğimizi düşünüp böyle bir karara vardık" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

İZDİHAM OLUŞTU

Öte yandan, Belgrad'da faaliyet sürdüren bir AVM, aşı olan ilk 100 kişiye 250 TL'lik indirim çeki vereceğini duyurunca, binlerce kişinin akınına uğradı.  Kampanya kısa sürede izdihama neden oldu. Sabahın erken saatlerinde AVM'nin önünde kuyruğa giren binlerce kişi kapılar açıldıktan sonra da AVM'nin içini doldurdu. Hem koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmak için hem de indirim kuponunu alan şanslı kişiler arasında yer almak isteyenler adeta birbirleriyle yarıştı.