Yayınlanma Tarihi: 12.01.2018 | Değiştirme Tarihi: 12.01.2018

ÇED'den işitme engelli öğrencilere yardım eli...

ÇED (Çocuk Eğitim Derneği) işitme engelli öğrencilere yardım eli uzatıyor.

0-12 yaş işitme engelli çocuklara destek veren ÇED (Çocuk Eğitim Derneği) işitme engelli çocuklara büyük fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Çocuk Eğitim Derneği Genel Koordinatörü Melike Argiş, işitme engelli çocuklar için gerekli olan eğitimi ve yapılan sosyal sorumluluk projelerini TV8’de yayınlanan “Gel Konuşalım” programında anlattı.

İşitme engelli çocukların gerekli eğitim ve cihazlar ile neleri başarabildiğine dikkat çeken Melike Argiş, özellikle anne ve babaların bilinçlenmesinin çocukların eğitiminde büyük yararı olduğunu belirtti.

Melike Argiş, Çocuk Eğitim Derneği olarak St. Michel Lisesi öğrencileri ve Maslak Rotary Kulübü iş birliği ile yeni bir projeye imza attıklarını da açıkladı. Proje kapsamında işaret dili eğitimi almaya başlayan St. Michel Lisesi öğrencileri böylelikle farkındalık yaratmak için ilk adımlarını atmış oldular. Aynı zamanda işitme engelli çocukların erken dönemde eğitim aldıktan ve uygun cihazları kullandıktan sonra neler başarabileceklerini göstermek amacıyla Çocuk Eğitim Derneği öğrencilerinden Ceren Karayaka’nın piyano, Ayça Kayalı’nın ise gitar performansı da izleyenlerden büyük alkış aldı.