Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Türkiye nasıl gruptan çıkar? İşte ihtimaller...

EURO 2016'da oynanan ilk maçta Hırvatistan'a 1-0 mağlup olan A Milli Takımımız gruptan çıkabilmek için hesap kitaplara şimdiden başladı.

13.06.2016 12:51

EURO 2016'da ilk kez uygulanmaya başlanan statü ile artık 24 takım mücadele ediyor. 6 grupta 4'er takımın mücadele ettiği organizasyonda grup birincisi ve ikincilerinin yanı sıra en iyi 4 grup üçüncüsü de son 16'ya kalacak. 

Türkiye - Hırvatistan maçının 1-0'lık skorla aleyhimize son bulması ise ihtimal hesaplarını şimdiden başlattı. Öyle ki, Ay-Yıldızlı ekibin İspanya ve Çek Cumhuriyeti maçlarından alacağı toplam 6 puan gruptan çıkmasını sağlayabileceği gibi 4 ya da 3 gibi daha az puan da son 16'ya kalmamızı sağlayabilecek. 

Grubu 3. bitirirsek... 

Türkiye grubunu 3. sırada bitirdiği takdirde, diğer 5 gruptaki iki üçüncüyü geçmek zorunda. Bunun için o iki takımdan daha fazla puan toplaması ya da iş averaja kaldığında daha avantajlı olması gerekiyor. 

Bu hesapların yapılabilmesi için de gruptaki ilk maçlar tamamlandıktan sonra diğer gruplardaki zayıf halkaların netleşmesi gerekiyor. Ancak bir gerçek var ki Türkiye - İspanya ve Türkiye - Çek Cumhuriyeti maçlarında Fatih Terim ve öğrencilerinin çok daha iyi bir futbolla mücadele etmesi gerekiyor.

Yorumlar | 0
üye profil