Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Türkiye gruptan nasıl çıkar ve rakibi kim olur? İşte olası ihtimaller...

A Milli Takım en iyi üçüncüler arasında girip tur atlaması için bugün oynanacak olan 3 maçın skorunu bekleyecek! Peki Türkiye son 16'ya kalırsa rakibimiz Galler mi olacak? İşte detaylar...

22.06.2016 00:30

Türkiye EURO 2016 son 16 turu için dün akşam oynanan Çek Cumhuriyeti maçını 2-0 kazandı ve beklemeye başladı. Nefes kesen bir mücadele ortaaya koyan A Milli Takım Çek Cumhuriyeti karşısında 2-0 kazandı ve umutlarını son ana taşıdı.

EURO 2016son maçında dün akşam Çek Cumhuriyeti ile karşılaşan Türkiye maçı 2-0 kazanması durumunda son 16 turu için en iyi üçüncüler arasında yer alma şansı bulunan A milli takım kazanmasını bildi ve son 16 için umutlarını son ana taşıdı.

Büyük ihtimalle Galler

A Milli Takım son 16'ya kalması durumunda rakibide şimdiden belli oldu! A Milli Futbol Takımımız, yarın oynanacak maçlardan sonra gruptan çıkmayı başarırsa son 16 turunda büyük ihtimalle Galler'le, düşük ihtimalle Fransa'yla eşleşecek.Türkiye gruptan çıkarsa averajı bizden iyi olan K.İrlanda'da gruptan çıkacak. Bu durumda K. İrlanda A Grubu lideri Fransa ile karşılaşacak. Milli Takımımız ise B Grubu lideri Galler ile eşleşecek.

EURO 2016 D grubu son maçında A Milli takım bu akşam gruptan nasıl çıkılır sorusunun ilk yanıtını sahada arayacak. Peki Türkiye Gruptan nasıl çıkar? Son zamanlarda merak edilen konuların başında gelen " Türkiye gruptan nasıl çıkar?" sorusu hakkında bütün ihtimalleri sizin için derledik. EURO 2016 D grubu ilk iki maçında oynadığı futbolla eleştiri oklarını üzerine çeken A Milli takımda gözler Çek Cumhuriyeti galibiyetinden sonra Belçika ve İtalya'nın maçlarına çevrildi.

Türkiye gruptan çıkarsa kiminle eşleşecek?

Türkiye'nin Euro 2016'da turnuvaya devam edebilmesi için bir mucizeye imza atması gerekiyor. Peki mucize gerçekleşirse Türkiye'nin 2. turdaki rakibi kim olacak?

Olası 2 rakip var

UEFA'nın belirlediği kombinasyonlara göre Türkiye'nin en iyi 3.ler arasına girmesi halinde eşleşebileceği 2 takım bulunuyor.

Hangi durumlarda hangisiyle eşleşiliyor?

Türkiye en iyi 3. ler arasında yer almayı başarıp gruptan çıkarsa rakibi Galler ya da Fransa olacak. Peki hangi durumda Fransa'yla, hangi durumda Galler'le eşleşeceğiz. İşte o ihtimaller:

Fransa ile eşleşmek için senaryolar

Türkiye'nin Fransa'yla eşleşebilmesi için en iyi 3.lerin aşağıdaki grup kombinasyonlarından çıkması gerekiyor.

A B D E (Arnavutluk, Slovakya, Türkiye, İsveç ya da İrlanda)/

A B D F (Arnavutluk, Slovakya, Türkiye, F Grubu'ndaki herhangi bir takım)

Galler ile eşleşmek için senaryolar

Türkiye'nin Galler'le eşleşebilmesi için en iyi 3.lerin aşağıdaki grup kombinasyonlarından çıkması gerekiyor.

A B C D (Arnavutluk, Slovakya, Kuzey İrlanda, Türkiye)/

B C D E (Slovakya, Kuzey İrlanda, Türkiye, İsveç ya da İrlanda)/

Galler ile eşleşmek için senaryolar 2

B C D F (Slovakya, Kuzey İrlanda, Türkiye, D Grubu'ndaki herhangi bir takım)/

B D E F (Slovakya, Türkiye, İsveç ya da İrlanda, D Grubu'ndaki herhangi bir takım)

En olası ihtimal Galler

Türkiye'nin bu senaryolar içinde şu anki puanlara bakıldığında içinde yer alması beklenen olasılığı en yüksek senaryonun BCDF olduğunu söyleyebiliriz. Yani Türkiye Çek Cumhuriyeti karşısında istediği sonucu elde eder ve diğer gruplarda da istenen skorlar alınırsa Türkiye ikinci turda büyük bir ihtimalle Galler'le eşleşecek.

En iyi üçüncülük için 14 ihtimal

A Milli Futbol Takımımız'ın en iyi 4 üçüncü arasında olabilmesi için 14 ihtimalleri tek tek sıraladık... Bu ihtimallerden en az iki gruptaki koşullardan birinin gerçekleşmesi durumunda en iyi 4 üçüncüden biri olacağız.

İşte o ihtimaller
Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil