Tomas Sivok'tan Türkiye itirafı!

Tomas Sivok'tan Türkiye itirafı!
Yayınlanma Tarihi: 22.06.2016 10:13 | Değiştirme Tarihi: 22.06.2016 10:13

A Milli Futbol Takımımızın 1-0 mağlup ettiği Çek Cumhuriyeti'nin stoperi Tomas Sivok, "Türkiye'nin oyun tarzı bizim beklemediğimiz bir oyun tarzıydı" dedi.

EURO 2016 D Grubu son karşılaşmasında Türkiye'ye karşı 2-0 mağlup olan Çek Cumhuriyeti'nde Tomas Sivok maç sonu açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmanın hakkı olan skorun bu olmadığını belirten Çek futbolcu, "En azından gol bulmalıydık" dedi.

Sivok, "Bence bugün biz daha iyi oynadık. En azından gol bulmamız gerekiyordu. Ama Türkiye'yi de taktir etmek lazım sahaya kontra atağa dayalı akıllı bir taktik ile çıktılar. Zaten buldukları ilk kontratak fırsatında da golü attılar" dedi.

"Türkiye'nin oyun tarzı..."

Türkiye'nin oyun tarzı karşısında şaşırdıklarını ve A Milli Takım'ın bu düzen ile sahaya çıkacağını düşünmediğini belirten Sivok, "Türkiye golü bulduktan sonra çok iyi defans yaptı ve kapandı. Bu bizim beklemediğimiz bir oyun tarzıydı. Hırvatistan ve İspanya maçında sahada olan Türkiye yoktu karşımızda. Kontrataklar için beklediler. Biz onları direk sahaya yoğun pres ve atak yaparak çıkacağını düşünmüştük. Ama Türkiye çok akıllı oynadı ve bizi yendi" diye konuştu.

"Türkiye çok iyi oyunculara sahip"

8 sezondur Türkiye'de Süper Lig'de oynayan Tomas Sivok, A Milli Takım hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Sivok, "Bugün sahada dediğim gibi çok farklı bir takım vardı. Türkiye çok iyi oyunculara ve iyi bir teknik adama sahip bir takım. Zaten Türk oyuncular genelde duyguları ile oynayan oyuncular. Bugün de sahada çok motive, inanmış ve hırslı bir takım vardı. Siz gazeteciler bile aynı hırsa ve isteğe sahipsiniz. Ayrıca bugün sahaya koydukları futboldan ötürü de Türkiye'yi tebrik etmem gerekir. Şimdi bir üst tur şansları var. Türkiye'ye iyi şanlar dilerim. Umarım başarılı olurlar" ifadelerini kullandı.