Sinan Gümüş EURO 2016'daki favorilerini açıkladı

Yayınlanma Tarihi: 10.06.2016 11:36 | Değiştirme Tarihi: 10.06.2016 12:01

Galatasaray'ın genç futbolcusu Sinan Gümüş, Galatasaray Dergisi’nin 157’nci sayısına özel açıklamalarda bulundu.

İşte genç yıldızın açıklamaları:

"Sakatlığım çok ciddiydi"

Geçirdiği sakatlığın çok ciddi olduğunu vurgulayan Gümüş, "Neredeyse ameliyat olmam gerekecekti. Çok derinde ciddi bir yırtık vardı. Çok zordu açıkçası o süreç. Üç ay boyunca arkadaşlarımı dışarıdan izledim, futbola hasret kaldım. İyi bir beslenme, sağlık ekibinin özenli çalışması ve ciddi bir tedavi süreciyle sakatlığı tamamen atlattım. Çok da iyi döndüm Allah’a şükür. Toplamda bir buçuk ay boyunca hiç çalışamamıştım, kastan da kaybetmiştim. Bunu telafi etmek için salonda ve dışarıda ekstra çalışmalar yaptım ve bunun çok ciddi faydası oldu. Artık sakatlığım tamamen geçti. Önüme bakıyorum" dedi.

"Hedefim ilk 11 oyuncusu olmak"

Sarı-kırmızılı takımın genç futbolcusu Sinan Gümüş, Galatasaray'da ikinci senesi olduğunu hatırlatarak, "İlk senemde fazla şans bulamadım ama çalışarak ve sabrederek bekledim. Bütün şansları iyi değerlendirmek istedim, başardığımı da düşünüyorum. Artık genç oyuncu değil, Galatasaray’ın ilk 11 oyuncularından biri olmak istiyorum. İnşallah seneye olurum. Şu an için önümdeki ilk hedef bu" diye konuştu.

"Her şey düdük çalana kadar"

Takımda herkesin kendisine yardımcı olduğunu belirten Gümüş, "Dışarıdan görünmüyor olabilir ama benim üzerimde de büyük baskı oluyor elbette. Ama maçlara en iyi şekilde konsantre olmaya çalışıyorum. Takım arkadaşlarım olsun, hocalarım olsun herkes çok yardımcı oluyor. Bu da benim için işleri kolaylaştırıyor. Tabii aile faktörü de var. Ailemin desteği olmasa bu kadar başarılı olamazdım. Ama her şey düdük çalana kadar. Maç başladığı andan itibaren diğer her şey geride kalıyor ve sadece oyuna odaklanıyorum" ifadelerini kullandı.

"En büyük hayalim iz bırakabilmek"

Seneye daha fazla oynamak, daha fazla katkı sağlamak ve şampiyonluk yaşamak istediğini vurgulayan genç futbolcu, "Bu kupada benim de çok büyük katkım var, verebileceğim bütün katkıyı verdim diyebilirsem çok mutlu olacağım. İnşallah uzun süre boyunca Galatasaray’ın önemli oyuncularından biri olurum. En büyük hayalim, futbolu bıraktıktan sonra “Bir Sinan Gümüş vardı” diye anılabilmek. Bugün eski efsane oyuncular nasıl anılıyorsa, mesela bir Hakan Şükür’den nasıl bahsediliyorsa öyle bir iz bırakabilmeyi çok isterim" diye konuştu.

"Türkiye dışında favorim Fransa"

Euro 2016’yı heyecanla beklediğini belirten Gümüş, "Ağabeylerimi ve arkadaşlarımı gönülden destekleyeceğim. Dilerim kupayı biz alırız. Türkiye dışında favorim Fransa. Kendilerini göstermek isteyen, mücadeleci, başarıya aç bir jenerasyon yakaladılar. Defansları da, orta sahaları da, forvetleri de çok sağlam. Taraftarları da etkili olacak tabii ki" dedi.

"Katkı sağlamak istiyorum"

Galatasaray futbolcusu Sinan Gümüş, son 5 senede 9 kupa kazanmış bir Galatasaray'ın ortada olduğunu vurgulayarak, "Beklentim elbette bunun devam etmesi. Hedefim ise Galatasaray’ın kazanacağı yeni kupalara katkı sağlamak. Seneye yine kupalar için mücadele edeceğimizi ve elimizden geleni yapacağımızı biliyorum" diye konuştu.

"Basketbol kombinesi alacağım"

Sinan Gümüş, "Eurocup final maçını evde izledim ve büyük bir sevinç yaşadım. Zaten basketbol sevdası vardır bende. O yüzden seneye de kombinemi alacağım ve maçları sıkı takip edeceğim. Bence çok büyük bir başarı elde ettiler. Seneye de Euroleague’de mücadele verecekler. İnşallah orada da şampiyonluk yaşanır. Galatasaray Odeabank ayrıca çok da önemli bir örnek. Çünkü takım olmayı başardılar ve böyle büyük bir kupa kazandılar. Takım ruhu yakalanınca neler başarılabileceğini hepimize gösterdiler" dedi.

"Böyle bir taraftar dünyada yok"

Galatasaray'ın genç futbolcusu Sinan Gümüş, sarı-kırmızılı taraftarlar hakkında ise, "Bence Galatasaray taraftarı gibi bir taraftar yok dünyada. Bu sene beklentilerinin altında kaldık ama seneye büyük bir destek alıp ligi kazanmamız gerekiyor. Galatasaray herkesin bildiği gibi çok büyük bir camia. Bu camiada tek bir hedef vardır, o da şampiyonluktur, kupadır. Galatasaray’da her sezon kupa kaldırmanız gerekir" diye konuştu.