Luka Modric'ten Türkiye itirafı!

Yayınlanma Tarihi: 10.06.2016 12:00 | Değiştirme Tarihi: 10.06.2016 12:26

A Milli Takımımızın EURO 2016'daki rakibi Hırvatistan'ın ve Real Madrid'in yıldızı Luka Modric, EURO 2008'deki Türkiye maçından sonra ağladığını itiraf etti.

Hırvatistan Milli Takımı'nın Real Madridli yıldızı Luka Modric, İspanya basınına EURO2016 hakkında açıklamalarda bulundu. 

Turnuvadaki gruplarını değerlendiren Modric, ''Sırasıyla Türkiye, Çek Cumhuriyeti ve İspanya ile oynayacağız. Maçlara tek tek bakmamız lazım. Bence ilk maç kilit maç olacak. Türkiye'yi yenersek gruptan çıkmamız daha kolay olur'' dedi. Hırvat futbolcu, İspanya'nın oynadığı futbol ile ilgili gelen soruya da, ''İspanya dünyanın en iyi takımlarından biri. Umarım son maça kadar üst tura çıkmayı garantilemiş oluruz. Oynadığımız futbol birbirine benziyor. İki takım da topa sahip olmaya amaçlayan bir futbol oynuyor'' ifadelerini kullandı. 

"Penaltılarda kaybedince gözyaşı döktüm"

Luka Modric, Hırvatistan Milli Takımı formasını giyerken en çok üzüldüğü maçın, 2008'deki Türkiye maçı olduğunu belirtti ve ''Hiçbir zaman kaybetmeyi sevmem. Hırvatistan forması üstümdeyse bunun acısı daha da sert oluyor. 2008'de penaltılarda kaybettiğimiz Türkiye maçı sonrasında çok fazla gözyaşı dökmüştüm'' şeklinde konuştu.