Kaybetti ama büyük alkış aldı!

Kaybetti ama büyük alkış aldı!
Yayınlanma Tarihi: 04.07.2016 13:50 | Değiştirme Tarihi: 04.07.2016 13:50

EURO 2016’da Almanya’ya çok şanssız bir şekilde kaybeden İtalya’da, takımın performansına büyük alkış geldi.

EURO 2016’da Almanya’ya çok şanssız bir şekilde kaybeden İtalya’da, takımın performansına büyük alkış geldi. Çizme basını, milli takımlarıyla gurur duyduklarını manşetlere taşıdı.

La Gazzetta dello Sport’ta, “Başımız dik” başlığını kullanırken, İtalya’nın son dünya şampiyonu Almanya karşısında boyun eğmediği, inatçı ve yüreğiyle oynadığı belirtildi.

Corriere dello Sport, “Büyük İtalya” başlığıyla maçı okuyucularına duyururken, “Almanya’nın penaltılarla eleyebildiği gök mavililere  alkışlar” ifadesini kullandı.

Corriere della Sera gazetesi, “Gök mavililerin masalı, son penaltıda bitti” derken, La Repubblica ise “Sonsuz penaltılar ve Almanya gök mavilileri eledi” başlığını attı.

CONTE: Çok daha ağır
Almanya’ya elenen İtalya Milli Takım’nın teknik direktörü Antonio Conte, milli takıma resmen veda etti. Sezon başında Chelsea’nin başına geçecek olan İtalyan çalıştırıcı, turnuvanın ardından son kez basın mensuplarının karşısına çıktı.

Tecrübeli çalıştırıcı duygusal bakımdan her şeyin daha ağır olduğunu söyledi. Conte, İtalya’nın Fransa’nın Montpellier kentindeki kampında  teknik patron olarak çıktığı son basın toplantısında, duygu dolu anlar yaşadı.

Tecrübeli teknik adam, “Bugün dünden daha ağır. Duygusal bakımdan kesinlikle dünden daha kötüyüm. Özellikle çocuklar için çok üzgünüm. Onlar bana her şeylerini verdi. Benim için onlara hocalık yapmak büyük onur oldu” diye konuştu.