''Gol değil, kupa istiyorum''

Yayınlanma Tarihi: 25.06.2016 20:31 | Değiştirme Tarihi: 25.06.2016 20:32

UEFA'ya EURO2016 hakkında konuşan Beşiktaş'ın Alman golcüsü, kaç gol attığının bir önemi olmadığını, tek istediğinin turnuvayı kazanmak olduğunu söyledi.

Beşiktaş'ın ve Alman Milli Takımı'nın yıldızı Mario Gomez, UEFA'ya kendisi ve Almanya'nın turnuvadaki yeri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Almanya'nın Slovakya ile karşılaşacağı mücadeleden önce UEFA'ya konuşan Gomez, "İrlanda karşılaşması benim için harikaydı. Daha fazla gol atabilirdik ama önemli değil. Gollerimizi ilerideki turlar için sakladık" dedi.

Takım olarak çok iyi olduklarını ve en iyisini yapmak istediklerini söyleyen Gomez, " 2012'de İtalya'ya karşı yarı finalde kaybetmiştik. Ancak 2014'te geride kalan turnuvadan ders çıkararak şampiyon olduk." diye konuştu.

İrlanda karşısında daha çok gol atabilecek fırsatı olduğunu fakat değerlendiremediğini belirten Alman yıldız, " Attığım gol sayısı veya altın ayakkabıyı kazanmak önemli değil. Tek isteğim EURO2016'yı kazanmak" dedi.

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş formasıyla kaydettiği 28 golle tekrardan Alman Milli Takım formasına kavuşan ve EURO2016 kadrosuna dahil olan Gomez, Almanya'nım turnuvadaki ilk mücadelesinde oyuna dahil olmamıştı. Almanya'nın Ukrayna'yı 2-0 mağlup ettiği karşılaşmayı kulübede geçiren Alman yıldız, ikinci karşılaşmada 66.dakikasında oyuna dahil olmuştu.

Grupların son mücadelesinde Löw tarafından ilk 11'de şans verilen Gomez, Almanya'nın Kuzey İrlanda karşısındaki takımının tek golünü kaydederek galibiyeti getirmişti.