Fransızlar Emre Mor'a bayıldı!

Fransa'nın günlük spor gazetesi L'Equipe, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın genç yıldızı Emre Mor'a övgü yağdırdı.

Yayınlanma Tarihi: 22.06.2016 11:28
Değiştirme Tarihi: 22.06.2016 12:35

Euro 2016 D Grubu'nda Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti'ni 2-0 yendiği maçta gösterdiği performanstan övgüyle bahseden L'Equipe, "Mayıs ayında Türk vatandaşlığı verilen Emre Mor, Türkçe bilmemesine rağmen Türk Milli Takımı'na hayat verdi. Emre'nin büyülü bir sol ayağı var. Maç boyunca Çeklere çok zor anlar yaşattı" ifadesini kullandı.

Emre Mor'un Avrupa Futbol Şampiyonası'nın en genç asist yapan oyuncularından biri olduğunu da belirten gazete, Borussia Dortmund'a transfer olan genç futbolcunun, geleceğin en büyük yıldızlarından biri olmaya aday olduğunu yazdı.

"En zevkli maçlardan..." 

L'Equipe ayrıca Çek Cumhuriyeti ile Türkiye arasında oynanan maçın, şampiyonada bugüne kadar oynanan en güzel ve zevkli maçlardan biri olduğunu vurgulayarak, "Burak Yılmaz'ın attığı gol ofsayt kokuyordu, ama golden önce tek başına gole gitmekte olan Arda da haksız bir ofsayt kararı ile durduruldu. Böylece ortada bir haksızlık kalmadı. Türk Milli Takımı'nın bir üst tura çıkma şansı ise kendi ellerinde değil. Diğer gruplarda oynanacak maçlar Türkiye'nin kaderini belirleyecek" ifadesini kullandı.

"Çekler bir kez daha Türkler tarafından avlandı" 

Çeklerin, 2008 yılında olduğu gibi bir kez daha Türkiye tarafından Avrupa Şampiyonası'nın dışına itildiğini yazan gazete, "3-2 biten o maçtan sonra Türkiye çeyrek finallere çıktı, fakat bugün bir üst tura yükselmek için diğer gruplarda kalan maçların sonuçlarını beklemek zorundalar" şeklinde yazdı.