Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Fatih Terim'den İspanya maçı öncesi flaş açıklamalar

Fatih Terim'den İspanya maçı öncesi flaş açıklamalar

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İspanya maçı öncesi gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında çarpıcı ifadeler kullandı. Bazı futbolcuların Hırvatistan karşısında bekleneni veremediğini vurgulayan Terim, sonuçlar ne olursa olsun bütün Türkiye'nin milli takıma destek vermesi gerektiğini söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, evine bir müze yaptırdığını da açıkladı.

15.06.2016 16:10

A Milli Takım'ın kamp yaptığı Marsilya'da basın mensuplarıyla bir araya gelen Fatih Terim'in açıklamaları şöyle:

- Benli bensiz devam edecek milli takım. Hırvatistan ile Eylül'de yine maç var. Milli takıma mecburuz, mecbursunuz. 

- Ben futbolcularıma 'Maça kadar kahve, çay serbest' dedim, izin verdim.  İdman sonrasında çıkabilirler. Kamp kolay değil. Psikolojik olarak rahat etsinler diye izin verdim.

Denizli: 'Alman medyasının abuk bir yorumunu tartışmak gaflettir'

- Arda'da performans düşüklüğü olabilir. Arda ilk kez böyle bir yıl geçirdi. Tolore edilmesi çok zor bir yıl geçirdi. Konuştuk, 'Barcelona ise git' dedim. Gelmiş geçmiş en önemli yerdedir. Türkiye'nin en önemli transferine imza atmıştır. Gidemesek önce ben, sonra o eleştirilirdik. Bu iş kolay değil. Seneye Arda'nın çok daha iyi olacağını söyleyebilirim.

"KOŞU MESAFESİ HER ŞEY DEĞİLDİR"
- Koşu mesafesi göstergedir ama her şey değil. Çıkarmamız gereken dersler var.

- Dünyaya bakın 15-16 maç iyi giden milli takım yoktur. Bunu başaran bir milli takım var. İşte bunun ardından mağlubiyetler yıkım oluyor anlık. Bu ülkeyi birçok kez sevindirdi, merhem oldu bu milli takım. Bu takımın refleksi olmadık yerde olmadık işlere imza atması. İspanya maçında kafalardan geçenleri tahmin ediyorum. Ben takımıma güveniyorum. 

Herkes Ozan Tufan'ı konuşuyor!

"BEN ASLAN GİBİYİM"
- Ben aslan gibiyim. oyuncularıma da güveniyorum. Mağlup olsalar da, gruptan çıkamasalar da hesabı ben vereceğim. Ben onlara şunu dedim; 'Burası podyum. Çıkın en iyi siz yürüyün. Bu fırsat her zaman gelmez.'

- İspanya maçı çok zor olacak. Her maç sahada oynanıyor. Dünyanın kabul ettiği bir rakip. İnşallah bazı oyuncuların düşüşü orada Hırvatistan maçında kalmıştır

"BÜYÜYEBİLMEK İÇİN BU MAÇLARI KAZANMALIYIZ"
- İspanya önemli ve saygı duyulması gereken bir takım. Büyüyebilmek için büyük maçlardan zaferle çıkmak lazımBu zafer netice ile, bu zafer oyun ile bu zafer bir 'helal olsun' dedirterek de olur. Performansımızın üstüne çıkmazsak baş edemeyiz, mümkün değil. Aman alınmasın darılmasın değil. Bu uluslararası bir gerçek.

- Hırvatistan maçında oyun içinde bir baş kaldırı, isyan olmadı. O beni üzdü. Bizim orada refleksimiz vardı. Hırvatistan maçında gösteremedik.

"TAKIMLA İLGİLİ PİŞMANLIĞIM YOK"
- Bu takım son 10 maç birlikte oynadı. Dünyada mevkii kavramı kalmamıştır. Bu arkadaşlarımız bu yerlerde oynarken biz kalifiye olduk. Arda Barcelona'da oynarken hiç ses yok. Ben bir sene önce oynattım. Caner'in eksiği kabulüm, cenk'in kabulüm. Burak'ın durumunu göz önüne alırsak mecburuz. 'Oynayan oyuncuları alsaydınız' derseniz kabulüm. Ama pişmanlığım yok. Biz bu takımı 1 günde oluşturmadık.

"BAZI OYUNCULARIMIZIN PRES KABİLİYETİ YOK"
- Bir şey bulmaya kalktıktan sonra 1 milyon tane neden buluruz. Bazı oyuncularımızın pres önde basma kabiliyeti yok. O zaman sıkıştırma yöntemine gittik. Hırvatistan maçında Sıkıntımız ikinci toplarda idi. Dönen topları alamadık.

"O ÜÇLÜDEN VAZGEÇMEM"
- Oğuzhan benim çok güvendiğim oyuncu. Dün de biraz konuştum. Ozan, Hakan Çalhanoğlu ve Oğuzhan istikbalde çok şey beklediğim üçlü. Bu 3'lüden vazgeçmem. Olmazsa olmazım. Onlardan çok şey bekliyorum. Bugün de, yarın da gelecekte de... Oğuzhan her tarafta oynayabilir. Santrfordan hücuma doğru her bölgede oynayabilir. Oğuzhan onsekiz çevresinde her şeyi yapabilecek bir oyuncu.

İşte Fatih Terim'in İspanya taktiği

"HIRVATLAR'DAN FARK YİYEBİLİRDİK"
- Modric'e biz ilk faulü yaptık, 10 kişi hakeme yüklendi. Bizde bu eksikti. Rakitic 7 giyiyorsa Arda 6 mumara. Orada Interli varsa, caner yeni interli. Hepimizi üzen Hırvatistan maçının ikinci yarısı. Farklı sonuç da doğabilirdi. Tüm oyuncularla konuştum. Bakın biz Portekiz'e karşı daha kötü oynadık.Şart ne olursa olsun gruptan çıksak da biz bu maçı baz olarak almalıyız.

- Baş olmak ve baş gruba girmek istiyoruz onun yolu bu değil. Kriz yönetimi önemli. Sahanın içinde de önemli. Pozisyon ve pas sayısı itibariyle İngiltere'den daha iyiydik. Ama Hırvatistan karşısında onsekiz içinde kötüyüz.

- Biz topla oynamayı seviyoruz. Bazı şeylere dokunmamız gerekiyor. Savunmamız doğru olmaz. Ben takımıma, 'Hep beraber gelene vur, gidene vur' demedim. Farklı yenildiğim maçlarda da asla kaybetmeyi kabullenmedim.

"KENDİME MÜZE YAPIYORUM"
- Bu da doğru olacak ki, terazinin bir yeri bayağı dolu. 35-40 kupa var, kısaca terazi baskın. Kendime müze gibi bir şey yapıyorum şimdi. Hatırlatmakta fayda var. Kazandığım kupaların replikalarını yaptırıyorum. Evimde duracak. 

"FELSEFEMİ ASLA DEĞİŞTİRMEM"
- Ben hiçbir zaman felsefemi değiştirmeyeceğim. Oynamadan olmaz. Oynayarak güzelleşir futbol. İspanya maçında Muhakkak savunacağız.

"EMRE HEMEN ARDA'NIN ÖNÜNE GEÇEMEZ
"Emre mor için 'iltifat etmeyelim, şımarır' düşüncesinde değilim. Yetenekli. Ama hemen Arda'nın önüne geçmesine müsaade etmemeliyiz. (Marca gazetesinin 'Emre Mor yeni Arda' başlığı hatırlatılınca) Arda bir markadır, Marca gazetesine söylemek lazım. Emre Mor önce bir Arda kadar iş yapacak, sonra geçecek. Emre müthiş sevimli bir genç. Kolay bir hayatı olmamış. Allah ona güzel bir şans vermiş. Milli takımda enteresan işler yapacak oyuncu.

Yorumlar | 0
üye profil