Fatih Terim'den flaş Ozan Tufan kararı!

Yayınlanma Tarihi: 15.06.2016 09:22 | Değiştirme Tarihi: 15.06.2016 10:15

Hırvatistan maçındaki yenilginin ardından tartışılan isimlerden biri olan Ozan Tufan ile ilgili İspanya maçı öncesi karar verildi...

Futbol çevrelerinde ve sosyal medyada en çok tartışılan Ozan Tufan'ın, İspanya karşısında yine ay-yıldızlı ekibin ilk 11’inde yer alacağı ifade edildi.

Savunma bloğunda değişikliğe gitmeyeceği belirtilen Terim’in, Ozan ile birlikte Selçuk’a da formayı vereceği vurgulandı. Ünlü hocanın, Hırvatistan karşısındaki kötü futbolun temelinde orta sahanın yeterli direnci göstermemesinin yattığı dile getirildi. Revizyona en yakın adayın Oğuzhan olduğu ileri sürülürken, Fatih Terim’in bu bölgeye Hakan Çalhanoğlu’nu çekebileceği, Volkan Şen’e on birde şans vereceği dile getirildi.,

İspanya’nın en güçlü yönünün orta saha olması nedeniyle ünlü çalıştırıcının bu bölgede ekstra önlemler alması bekleniyor. Bu nedenle ay-yıldızlı ekibimiz, önce rakibin bu alandaki yoğun pas trafiğine set çekecek.

Milli Takım’da en çok merak edilen konulardan biri de kaptan Arda’nın oynayıp, oynamayacağı... Hırvatistan karşısında oyundan alınan ve kötü futbolu nedeniyle özür dileyen Arda, Terim’in yine en büyük kozu olacak. Arda Turan ile bire bir görüşmeler yaparak, yıldız futbolcuya moral veren Fatih Hoca’nın yıldız futbolcudan vazgeçmeyeceği vurgulandı.

Terim, Hırvatistan karşısında pozisyona dahi giremeyen Cenk Tosun’u yedeğe çekebileceği ve Burak Yılmaz’ı on birde sahaya sürmeyi planladığı da gelen haberler arasında...

Genç oyuncu destek istedi

Luka Modric’in gol vuruşu yaptığı esnada rakibine müdahale etmek yerine saçlarını düzelttiği için eleştirilen Ozan Tufan destek istedi. Avrupa Şampiyonası’na yenilgiyle başlamanın en çok kendilerini üzdüğünü belirten genç futbolcu saç düzeltme konusuyla ilgili milli takım kampında içini arkadaşlarına şu sözlerle döktü:

"Burada herkes kırmızı-beyaz"

“Biz burada ülkemizi temsil ediyoruz. Hepimiz bu bayrak için mücadele veriyoruz. Tek bir amacımız var, maçlarımızı kazanıp ülke insanımıza bir nebze olsun mutluluk yaşatmak.  Milli Takım’da takım ayrımcılığı olmaz, burada herkes kırmızı-beyazdır. Bu yüzden bir mağlubiyeti bir oyuncuya bağlamak ne derece doğrudur?

Hırvatistan maçındaki talihsiz mağlubiyetten sonra benim üzerimden sürekli eleştiride bulunmak kimseye bir şey kazandırmaz. Böyle olunca sadece benim değil Milli Takım’daki arkadaşlarımın da özgüveni kırılıyor. Yaşanan mağlubiyet sonrası kimse bizden fazla üzülmemiştir.

"Ortada biten hiçbir şey yok"

Turnuvaya kötü bir sonuçla başlamak hepimizi yıktı, kazanmayı çok istiyorduk çünkü. Açıkçası saniyelik bir durumda da benim saçımı düzeltmem nasıl oluyor da bir hata gibi gözüküp tüm Türkiye’nin gündemine gelip maçın da önüne geçebiliyor.

Daha hiçbir şey bitmedi, grupta oynayacağımız iki tane çok önemli maçımız var. Eleştiren olduğu gibi ciddi manada destek mesajları da aldım. Tekrar söylüyorum... Bizleri ‘şu takımda oynuyor’ diye ayırmayın. Hepimizin, tüm milli oyuncuların herkesin desteğine ihtiyacı var.”