Fatih Terim'den flaş açıklamalar

Yayınlanma Tarihi: 18.06.2016 00:11 | Değiştirme Tarihi: 18.06.2016 12:32

Fatih Terim, 3-0 kaybedilen İspanya maçının ardından açıklama yaptı.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, bırakan ve vazgeçen, başlamadan bitiren bir milli takımla uzlaşamayacağını dile getirdi.

İlk yarım saat içerisinde fena oynamadıklarını sonrasından ise hiç memnun olmadığını ifade eden Terim, “Açıkçası İspanya’nın gücünü söylemeye gerek yok. İlk 30 dakikada yolunda giden her şey, iki şahsi oyuncu hatasıyla değişti. İkinci yarının başında bir ofsayt var, 3. gol... Sonra koptu. İspanya’ya karşı pozisyonları atacaksınız, mümkünse zor gol yiyecekseniz” dedi.

Terim, takımlarında oynamayan futbolcuların tercih edilmesine nasıl eleştiri getireceği sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

‘Eleştiri benim’

“Bu oyuncuları ben aldım, eleştiri benim. Ben eleştiririm kendimi. Ben Caner, Arda ve Burak’ı almasam, ‘Niye almadınız?’ diye sorardınız. Bazen mağlubiyetler, bazı krizler ortaya fırsat çıkarır. Umarım öyle olur. Bunları seçen benim.”

Futbolcu ve teknik adamlığında da, özel hayatında da vazgeçmeyi hiç kabul etmediğini söyleyen Fatih Terim, “Bırakanla hiç uzlaşamam. Bugünkü sonuç, bırakan ve vazgeçen, başlamadan bitiren bir milli takım performansıydı. Ne bugün ne de başka zaman bunu kabul edebileceğimi sanmayın. Gereği neyse yapacağımdan emin olun” dedi.

Fatih Terim sözlerini şöyle tamamladı:

“Seven sevmeyen herkesten Allah razı olsun. Gruptaki son maçımızda desteği esirgemeyin. Önce kendim sonra da takımım adına üzgünüm. İşin psikolojisi nedir, ne değildir, zaten bunu bir daha söylüyorum. Tekniğini, idaresini, psikolojisini total düşündüğümüzde gereğini yapacağım. Ben böyle bitirmek istedim.”

Terim’in bu konuşması, “istifa sinyali” olarak algılansa da, Fatih Hoca’nın vazgeçmeye niyeti olmadığı ifade edildi. Terim’in bu sözleri, Çek Cumhuriyeti karşısında çok farklı bir 11 ile sahaya olacağı şeklinde yorumlandı.

‘Benim tercihim’

İspanya karşısında kişisel hatalar yapan Mehmet Topal’ın arkasında duran Fatih Terim, “Ben beğeniyorum, böyle tercih ettim” ifadesini kullandı. Arda ile ilgili tepkilerin de hoş olmadığına vurgu yapan Terim, “Kimse için hoş değil... Herhalde beklentiler yüksekti, karşılayamayınca böyle bir tepki ortaya çıktı. Ne olursa olsun yakışmayan, olmaması gereken bir olay” yorumunu yaptı.