Corluka'dan Türkiye itirafı!

Corluka'dan Türkiye itirafı!
Yayınlanma Tarihi: 14.06.2016 10:07 | Değiştirme Tarihi: 14.06.2016 10:07

Hırvatistan Milli Takımı'nın deneyimli savunmacısı Corluka, 1-0 mağlup olmasına rağmen Türkiye hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Türkiye karşısında 1-0 kazandıkları maçın ardından ay-yıldızlıları değerlendiren Hırvatların tecrübeli savunmacısı Vedran Corluka, İspanya ve Çek Cumhuriyeti’nin işinin kolay olmayacağını belirtti.

MİLLİYET’e konuşan Corluka, “2008’deki maçı unuttuk. Yeni bir turnuvadayız. Kesinlikle bir rövanş değildi. Sadece bir maçtı. 2008’deki durum bizim için çok zordu. Kariyerimin en kötü günüydü. O golden sonra telafi etme şansı ya da geri dönme şansımız olmadı. Biz o turnuvada favorilerden biriydik. Futbol da zaten bu yüzden güzel” dedi.

Karşılaşmayı değerlendiren Corluka, “Türkiye’den daha iyiydik. Özellikle ikinci yarı... Maçı bitirecek ve koparacak çok şansımız oldu ama bunu yapamadık. Açıkçası, son dakikalarda tarihin tekrar etmesinden korktuk. İyi bir takıma karşı oynadığımız bir mücadeleydi. Bizim için büyük bir galibiyet oldu” yorumunu yaptı.

Türkiye’den biraz daha atak bir futbol beklediklerini de söyleyen Hırvat futbolcu, “Şu anda Türkiye’den daha iyi bir takımımız var. Şimdiden favoriyiz demem zor. Sakin olmalıyız. Adım adım gidiyoruz. Ancak İspanya ve Çek Cumhuriyeti, Türkiye ile problem yaşayacaktır. Bir mağlubiyetle ve bize karşı oynadıkları oyunla Türkiye’yi değerlendirmek yanlış olur. Bu maça bakıp Türkleri küçümsemeyin” ifadesini kullandı.

Vedran Corluka, Millilerimiz karşısında sakatlandı, 3 kez bandaj değiştirdi.