Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü konuştu...

Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü Pavel Vrba, Türkiye maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında Ay-Yıldızlılar'ın gruptan çıkmak için hücum edeceğini söyledi.

20.06.2016 19:53

Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü Pavel Vrba, Türkiye maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında Ay-Yıldızlılar'ın gruptan çıkmak için hücum edeceğini söyledi.

Çek Cumhuriyeti Milli Takımı Teknik Direktörü Pavel Vrba, kritik Türkiye maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. 

Türkiye ile çok önemli bir maça çıkacaklarını belirten Vrba, ''Türkiye ile yarın oynayacağımız maç, önceki karşılaşmalarımızdan daha farklı olacak. Grubumuz oldukça zor. İspanya ve Hırvatistan'ın olduğu her grup zordur. Hem bizim, hem Türkiye için çok zorlu bir gruptayız. Yarın üç puanı alacak takımın gruptan çıkma adına önemli bir şansı olacak. Eleme grubundaki maçlarda da Türkiye ile denk güçte olduğumuzu gördük. '' ifadelerini kullandı.

Rosicky'nin haricinde tüm oyuncuların Türkiye maçına hazır olduğunu belirten teknik adam, ''Rosicky'nin yerine kim oynayacağı benim için belli. O ismi seçerken de hiç şüphem olmadı. Hemen kararımı verdim. Ayrıca Tomas dışında tüm futbolcular maça hazır. Rosicky dışında kadroda başka değişiklikler de yapacağım.'' diye konuştu.

Türkiye'nin turnuvadaki performansıyla ilgili kendisine yöneltilen bir soruya ise Vrba, ''Türkiye'nin turnuvadaki performansımı yorumlayamam çünkü Türk Milli Takımı'nın teknik direktörü ben değilim. Ben sadece kendi oyuncularımın durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunabilirim.'' yanıtını verdi.

"Türkiye yarın gruptan çıkmak için hücum edecektir"
Türkiye'ye beraberliğin yetmeyeceğini hatırlatan Vrba, ''Türkiye'nin eleme grubunda oynadığı son maçları ve hazırlık maçlarını incelediğimizde çok iyi bir seri yakaladıklarını gördük. İki hafta öncesine kadar da çok güçlü bir takım olarak gösteriliyorlardı.  Türkiye'ye beraberlik yetmeyecek. Yarınki maçta gruptan çıkmak için hücum edeceklerdir, hücum etmek zorundalar. Her iki takım da birbirini çok iyi tanıyor. Onlarla ilgili yeteri kadar bilgiye sahibiz. Bu maça etki eden tek unsur, iki takımın da kazanmak zorunda olması olacak. İstanbul'da savunduk ve kazandık, Türkiye ise Prag'da iyi savundu ve kazandı. Şimdi ise iki takım da kazanmak için her şeyini ortaya koyacak. '' ifdelerini kullandı.

Yorumlar | 1
üye profil
barış soylu 3 yıl önce
Daha hiç gol atamadık birde 4 gol yedik. avaraj -4 ... türkiyenin ümidi en iyi 3. olmak. 1 veya 2 değil... Daha Gol yok.anlıyormunsuz ? seneler önceki halimizle övünüyoruz. ne kadar üzücü..