Babasını kaybeden Srna milli takım kampına geri dönecek!

Babasını kaybeden Srna milli takım kampına geri dönecek!
Yayınlanma Tarihi: 14.06.2016 16:50 | Değiştirme Tarihi: 14.06.2016 16:51

Hırvatistan Teknik Direktörü Cacic, babasının cenaze törenine katılmak üzere kamptan ayrılarak Hırvatistan'a giden Srna'nın milli takıma döneceğini açıkladı.

Hırvatistan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Ante Cacic, babasının cenaze törenine katılmak üzere 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) kampından ayrılarak Hırvatistan'a giden Darjio Srna'nın, takıma döneceğini açıkladı.

Kamp yaptıkları Fransa'nın Deauville bölgesinde basın toplantısı düzenleyen Cacic, gecen cumartesi günü babasını kaybeden Srna'nın moralinin daha iyi olduğunu belirterek, "Srna babasının ölümün eşiğinde olduğunu biliyordu, yine de ebeveynlerinizden birinin ölümünün acısını yaşamak, büyük olur." dedi.

Kampa dönüp dönmeyeceği belirsizliğini koruyan Srna'nın "kesinlikle milli takıma katılacağını" vurgulayan Cacic, "Srna bana, bu gece ya da en geç yarın milli takıma katılacağını bildirdi." ifadelerini kullandı.

Şampiyonada D Grubu'nda cuma günü Çek Cumhuriyeti ile oynayacakları maçı da değerlendiren Cacic, "Bu en önemli maçımız olacak. Takımdaki tüm oyuncularda sonraki turlara kalma hırsı var." diye konuştu.

Türkiye maçındaki gibi 90 dakika boyunca oyuna konsantre olacaklarını vurgulayan Cacic, "Teknik ekibimizi, Çek Cumhuriyeti'nin İspanya ile oynadığı maçı izlemek için göndermiştik. Ayrıca ben de onları Prag'da canlı izledim. Hazırlanıyoruz. Daha çok vaktimiz var." değerlendirmesinde bulundu.

Şampiyonadan önce de takımı Luka Modric'in etrafında kuracağını açıkladığını anımsatan Cacic, "Luka, bizim oyunumuza güç katıyor. Gerek fiziksel gerekse psikolojik durumunu izliyoruz." şeklinde konuştu.

Milli takım kaptanı Srna, EURO 2016 D Grubu'nda geçen pazar günü oynanan Türkiye-Hırvatistan maçının ardından babasının ölüm haberini alarak kamptan ayrılmıştı. Cacic de Srna'nın babası Uzeir'in cenaze törenine katılmak üzere dün Hırvatistan'a gitmiş, ardından yeniden kampa katılmıştı.