Avrupa basınından Quaresma'ya büyük övgü

Yayınlanma Tarihi: 01.07.2016 12:53 | Değiştirme Tarihi: 01.07.2016 14:20

Portekiz'in Polonya'yı elediği maçın ardından Beşiktaşlı Quaresma göklere çıkarıldı.

Beşiktaşlı Ricardo Quaresma, siyah-beyazlı ekipteki formunu, Avrupa Futbol Şampiyonası'na da taşıdı. İkinci turdaki Hırvatistan maçında uzatmada attığı gollerle Portekiz'e çeyrek finali getiren yıldız futbolcu, dün de Polonya karşısında penaltı atışlarında son sözü söyledi ve bu kez yarı finalin kapısını açtı.

ABOLA: Büyüksün Portekiz
Hırvatistan maçından sonra olduğu gibi dünkü zaferin ardından da Portekiz basınında manşetlerde Ricardo Quaresma vardı. Abola gazetesi 'Büyüksün Portekiz' başlığını atarken, Ricardo Quaresma'nın fotoğrafını ve maç sonrası sözlerini de kapaktan verdi.

MARCA: Quaresma'sız Ronaldo olmaz
İspanyol Marca gazetesi de Beşiktaşlı futbolcuyu öne çıkaran bir habere imza attı. Maç haberini 'Quaresma olmadan Ronaldo olmaz' başlığıyla veren Marca, Quaresma'nın penaltı atışlarında belirleyici iki isim olduğunu vurgulayarak, "Quaresma bir kez daha takımı için kilit isim oldu" ifadesini kullandı.

LA GAZZETTA: Klâsını kanıtladı
İtalyan basınından La Gazzetta dello Sport, "Quaresma klâsını kanıtladı" başlığıyla birlikte 32 yaşındaki oyuncu için şu ifadeleri kullandı: "Yedekten gelerek bir kez daha belirleyici oldu. En kritik penaltıyı atarak yarı finali getirdi. Bir kez daha kendisine verilen görevi yerine getirdi"