Konut kredisi kullacaklar dikkat!

Konut alımında yaşanan rekor kredi faizlerine de artış olarak döndü. Faizler de yükselirken vatandaşlar hayyalerini ertelemek zorunda kaldı...

Yayınlanma Tarihi: 17.03.2016 22:02
Değiştirme Tarihi: 17.03.2016 22:02
Konut kredisi kullacaklar dikkat!

Gayrimenkul sektöründeki canlılık konut kredisi faizlerine pek yansımadı. Konut kredisi faizlerinin yüksek olması sebbeiyle konut alma hayalini erteleyenlerin beklediği koşullar henüz oluşmadı. Ev sahibi olmak isteyenlerin harekete geçmesini engelleyen konut kredisi faizleri hala beklenen seviyelere inebilmiş değil.

Yükselen konut kredisi faizleri sebebiyle durgunluk yaşanan gayrimenkul sektöründe yeniden canlılık sağlanması adına pek çok firma, konut kredisiz, firma bünyesinde vade farksız taksitli ödeme seçeneği sunuyor. Ancak vade farksız taksit seçeneğinden 120 ay vadeli konut kredisine göre aylık taksitleri yüksek olduğu için ev almak isteyenlerin büyük bir kısmı faizlerin düşeceği zamanı beklemeyi tercih ediyor.

Proje kanalı ile ödeme
Bazı konut projelerinde ise firmaların bankalarla yaptığı anlaşmalar sayesinde piyasa koşullarına nazaran düşük faizli  konut kredisi kullanılabiliyor.  Ancak tüm bunların dışında piyasadaki eb düşük konut kredisi faizi Vakıfbank'ta olup yüzde 1,17 seviyesinde.

 İşte faiz oranları:Kaynak : emlakeki.com - Konut kredisi kullacaklar dikkat!

O ev Kuzularn Sessizliği'ne gömüldü