YÖKDİL sınav giriş belgesi sorgula! YÖKDİL sınavı saat kaçta?

Dil yeterliliğini belirlemek için yapılan YÖKDİL sınavı 1 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek. ÖSYM tarafından yapılacak YÖKDİL sınav giriş belgesi yayınlandı. Peki, YÖKDİL nedir? YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman belli olur? YÖKDİL sınav giriş belgesi sorgulama ve detaylar haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 28.02.2020 23:07
Değiştirme Tarihi: 28.02.2020 23:07
YÖKDİL sınav giriş belgesi sorgula! YÖKDİL sınavı saat kaçta?

YÖK tarafından uygulamaya konulan, sonrasında ÖSYM'ce düzenlenen YÖKDİL, yüksek lisans ve akademik yükselmelerde geçerli bir dil sınavıdır. Senede iki kere düzenlenen sınavın ilki olan 2020-YÖKDİL/1, 1 Mart günü yapılacak. Bu sınavın giriş belgeleri ÖSYM tarafından yayımlandı. Peki, sınava girişte gerekli belgeler nelerdir? YÖKDİL sonuçları ne zaman belli olur? İşte detaylar...

YÖKDİL SINAV GİRİŞ BELGESİ

ÖSYM, 01 Mart 2020 tarihinde uygulanacak olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavına (2020-YÖKDİL/1) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamladı. Sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini aşağıdaki bağlantıya tıklayarak T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilirsiniz. 

SINAV GİRİŞ BELGESİ

YÖKDİL SINAVI SAAT KAÇTA?

01 Mart 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-YÖKDİL/1 için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınav, saat 10.15'te başlayacak.

SINAVDA KALEM, SİLGİ VERİYORLAR MI? 

Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz. 

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN?

2020-YÖKDİL/1 Sınavı, 1 Mart 2020 tarihinde; İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Arapçada sadece Sosyal Bilimler alanında yapılacaktır.

2020-YÖKDİL/2 Sınavı, 13 Eylül 2020 tarihinde; İngilizcede Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde sadece Sosyal Bilimler alanında yapılacaktır.