Sözleşmeli Öğretmen sözlü (mülakat) sınav giriş yerleri saat kaçta açıklanacak?

Sözleşmeli Öğretmen sözlü (mülakat) sınav giriş yerleri saat kaçta açıklanacak?
Yayınlanma Tarihi: 20.01.2020 22:20
Değiştirme Tarihi: 20.01.2020 22:20

Sözleşmeli öğretmen başvurusu 6-10 Ocak 2020 tarihleri arasında yapıldı. 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için başvurularını yapan adaylar, şimdi yapılacak mülakat sınavını beklemeye başladılar. Peki, sözleşmeli Öğretmen sözlü (mülakat) sınav giriş yerleri saat kaçta açıklanacak?

MEB tarafından geçtiğimiz ay, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Adaylar, başvurularını 6-10 Ocak tarihleri arasında yaptılar. Kılavuzda açıklanan tarihe göre sözleşmeli öğretmen sözlü sınav giriş yerleri yarın açıklanacak. İşte 2020 sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav merkezi ve sözleşmeli öğretmen atama takvimi...

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SÖZLÜ SINAV GİRİŞ YERLERİ 

Adayların Sözlü Sınava Alınacakları Sınav Merkezlerinin İlanı 21 Ocak 2020 tarihinde duyurulacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SINAVLARI NE ZAMAN?

Sözleşmeli öğretmen sınavları 5 - 22 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak.

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları 25 Şubat 2020 tarihinde açıklanacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Sözleşmeli öğretmen atamaları 18 Mart 2020 tarihinde yapılacak.

SÖZLÜ SINAV ALINACAK ADAYLAR NEYE GÖRE BELİRLENECEK?

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil)yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınava alınacak adaylar http://www.meb.gov.tr adresinden duyurulacaktır.

SÖZLÜ SINAVIN KONULARI NEDİR?

Sözlü sınavda adaylar: eğitim bilimleri ve genel kültür; bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir. 

SÖZLÜ SINAV BAŞARI NOTU NEDİR?

Sözlü sınava katılanların sınav puanları Sözlü Sınav Sonuç Ekranına işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir.