Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri ÖSYM başkanı tarafından açıklandı!

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri ÖSYM başkanı tarafından açıklandı!
Yayınlanma Tarihi: 11.02.2020 17:05
Değiştirme Tarihi: 11.02.2020 17:33

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2019'da duyurulan Sağlık Bakanlığı bünyesine alınacak 8 bin 844 sözleşmeli personel alımı için başvuru tarihlerini açıkladı. Peki, Sağlık Bakanlığı başvuruları ne zaman, nasıl, nereden yapılacak? Kılavuz yayınlandı mı?

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için gün sayanlara müjde ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den geldi. Geçen sene açıklanan 8 bin 844 sözleşmeli personel alımı için başvuru tarihleri, Halis Aygün twitter hesabından duyurdu. Aygün, aynı zamanda kılavuzun ise bu hafta içi yayınlanacağını açıkladı. 

SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL BAŞVURU TARİHİ NEDİR?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, resmi twitter hesabından Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru tarihlerini açıkladı. Aygün, tweetinde konuyla ilgili çalışmaları hızlandırdıklarını, kılavuzun bu hafta yayınlanacağını açıklayarak başvuruların 14-20 Şubat tarihleri arasında yapılabileceğini duyurdu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı Şubat ayı için 8 bin 844 personel alacak. Alımlar Ebe, Çocuk Gelişimi, Odyolog, Sağlık Teknikeri, Teknisyen, Biyolog, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist, Diyetisyen, Hemşire, Fizyoterapist, Psikolog, Hemşire, Sağlık Fizikçisi, İş ve Uğraşı Terapisti, Sosyal Çalışmacı pozisyonlarında yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

ODYOLOG: Söz konusu pozisyona odyoloji alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine odyoloji yüksek lisansı veya doktorası yapan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

PERFÜZYONİST: Söz konusu pozisyona perfüzyon alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ: Söz konusu pozisyona dil ve konuşma terapisi alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

SAĞLIK FİZİKÇİSİ: Söz konusu pozisyona fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans mezunu olan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir