Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 tercih atama sonuçları ne zaman belli olacak?

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli sağlık personeli alımı için tercihler, 14-20 Şubat tarihlerinde yapılmıştı. Binlerce aday, KPSS 2020/4 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, atama ne zaman yapılacak araştırmaya başladı. İşte ÖSYM Sağlık Personeli tercih atama sonuçları detayları...

Yayınlanma Tarihi: 28.02.2020 23:32
Değiştirme Tarihi: 28.02.2020 23:32
Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 tercih atama sonuçları ne zaman belli olacak?

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılmak üzere 14-20 Şubat tarihlerinde adaylardan tercihleri alınmıştı. Adaylar Sağlık Bakanlığı KPSS-2020/4 yaptıkları bu başvurulardan sonra sonuçların açıklanacağı tarihi beklemeye başladılar. Peki, Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 tercih atama sonuçları ne zaman belli olacak? Atamalar ne zaman yapılacak? 

KPSS 2020/4 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

ÖSYM tarafından Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 tercih sonuçları için herhangi bir açıklama yapılmadı. Geçen sene tercihlerin sona ermesinden bir hafta - 10 gün içinde sonuçları yayınlanmıştı. Sağlık Bakanlığı KPSS 2020/4 tercih sonuçlarının birkaç gün içinde açıklanması bekleniyor.

TERCİH SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebilecek. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. 

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARA ATAMA NASIL, NE ZAMAN OLACAK?

Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden öğreneceklerdir.

ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların atama işlemleri, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacaktır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacak.

SONUÇLARA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Yerleştirme sonuçları ile ilgili inceleme isteğinde bulunan adaylar, yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren en geç 10 gün içinde bu kılavuzdaki “Genel Amaçlı Dilekçe” örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar (Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı süresini durdurmaz.). Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak Biriminin adayın dilekçesi üzerine bastığı tarih damgası ve numara esas alınır. Bu dilekçenin işleme konulabilmesi için dilekçeye, ÖSYM'nin T.C. Halkbank Ankara Kurumsal Şubesi TR40 0001 2009 4520 0044 0002 07 numaralı hesabına 5,00 TL’nin yatırıldığını gösterir banka dekontunun fotokopisinin eklenmesi gerekir.