EBA giriş nasıl yapılır? EBA öğrenci - EBA veli giriş işlemleri! EBA ders programı

Korona virüs salgını nedeniyle EBA üzerinden uzaktan eğitim bugün itibariyle başladı. Milyonlarca öğrenci ile veli, EBA öğrenci girişi, EBA veli girişi nasıl yapılır, EBA ders programı nasıl öğrenilir merak edip araştırmaya başladı. Peki, EBA şifresi nasıl alınır? EBA girişi detayları haberimizde.

Yayınlanma Tarihi: 23.03.2020 19:03
Değiştirme Tarihi: 23.03.2020 19:03
EBA giriş nasıl yapılır? EBA öğrenci - EBA veli giriş işlemleri! EBA ders programı

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için korona virüs nedeniyle uzaktan eğitim EBA, EBA TV aracılığıyla yapılıyor. Bugün sabah 09.00 itibariyle başlayan EBA uzaktan eğitim öğrenci ve velilerin merak konusu oldu. Bu nedenle gün boyu ise EBA öğrenci giriş ile eba.gov.tr EBA şifresi alma konuları gündem oldu. İşte merak edilenler konulara dair detaylar...

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Öğrenciler EBA'ya e-Okul bilgileri ile öğrenci girişi üzerinden girebiliyorlar. Giriş yapıldıktan sonra ise öğrenciler yeni şifrelerini belirleyebiliyorlar. Aşağıda bağlantıya tıklayarak açılan sayfadan TC kimlik numarası ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor.

EBA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

EBA ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Eğitim Bilişim Ağına giriş yapmak isteyen öğrenciler için şifre oluşturma işlemi iki farklı adımdan gerçekleştirilebiliyor. Öğrenciler bir kereye mahsus olarak “ EBA Hesabı Oluştur” butonu ile veli ya da öğretmenlerine başvurmadan şifre belirleyebiliyor. Eba hesabı oluşturmak isteyen öğrenciler için gerekli adımlar;

1-“EBA Hesabı Oluştur” butonuna tıkla.

2- E-Okul bilgilerini girip” Giriş” butonuna bas.

3- EBA hesabı için yeni şifreni oluştur. Kendinizin veya velinizin  cep telefonu numarası ve mail adresini gir ve “ Şifre Oluştur” butonuna tıkla.

4- Girmiş olduğun cep telefonu numarasına gelen doğrulama kodunu gir ve “Gönder” butonuna tıkla.

5- Adımları eksiksiz tamamladıysan EBA giriş ekranına yönlendirileceksin. Bu ekranda TC Kimlik Numaranı ve Eba hesabın için belirlediğin yeni şifreni gir.

6- Güvenlik kodunu girip ve “ Gönder” butonuna bastığında “ Ana Sayfa”ya ulaşacaksın.

Veliler ise EBA'ya e-Devlet bilgileri ile yani TC kimlik no ve e-Devlet şifresi ile giriş yapabilirler. Ancak dikkat edilmesi gereken husus; e-Okul sistemine kayıtlı veli kimse EBA şifresini de o alabilir. Örneğin bir öğrencinin e-Okul'da kayıtlı velisi annesi ise öğrencinin babası e-Okul'da veli olarak kaydı olmadığı için EBA şifresini alamayacaktır. Sistemde veli olarak kimin kayıtlı olduğu bilinmiyorsa veliler okul yönetimlerine başvurarak bilgi alabilecekler. Bununla birlikte e-Devlet şifresi ile de veliler EBA'ya girebiliyorlar.

EBA DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

# 1162722 #

EBA'NIN AMACI NEDİR?

EBA, sınıf seviyelerine uygun, güvenilir ve incelemeden geçmiş e-içerikler sunmakta, eğitim ve teknolojideki yenilikleri takip ederek gelişmeye devam etmektedir.

EBA sistemi içinde bir dolu dünya barındırmaktadır. EBA kısaca;

- Farklı, zengin ve eğitici içerikler sunmak,

- Bilişim kültürünü yaygınlaştırarak eğitimde kullanılmasını sağlamak,

- İçerikle ilgili ihtiyaçlarınıza cevap vermek,

- Sosyal ağ yapısıyla bilgi alışverişinde bulunmak,

- Zengin ve gittikçe büyüyen arşiviyle derslere katkı sağlamak,

- Bilgiyi öğrenirken aynı zamanda yeniden yapılandırabilmek ve bilgiden bilgi üretmek,

- Farklı öğrenme stillerine (sözel, görsel, sayısal, sosyal, bireysel, işitsel öğrenme) sahip öğrencileri de kapsamak,

- Bütün öğretmenleri ortak bir paydada buluşturarak eğitime el birliğiyle yön vermelerini sağlamak,

- Teknolojiyi bir amaç olarak değil bir araç olarak kullanmak amacıyla tasarlanan sosyal bir eğitim platformudur.