AUZEF telafi sınavı ne zaman? AUZEF sınav giriş belgesi sorgula!

AUZEF telafi sınavı ne zaman? AUZEF sınav giriş belgesi sorgula!
Yayınlanma Tarihi: 12.02.2020 21:54 | Değiştirme Tarihi: 12.02.2020 21:54

AUZEF sınav giriş belgesi, İstanbul Üniversitesi tarafından yayınlandı. Bitirme sınavında geçerli not alamayan öğrenciler için düzenlenen AUZEF telafi (bütünleme) sınavı ne zaman? AUZEF sınav giriş belgesi nasıl alınır? 

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi yani AUZEF öğrencileri, telafi sınavı için çalışmalarını sürdürüyor. Açık öğretimi tercih eden ya da 2. üniversite okumak isteyen öğrencilerin tercih ettiği AUZEF telafi sınavı giriş belgesi yayımlandı. 

AUZEF TELAFİ SINAVI NE ZAMAN?

Geçen ay yapılan güz dönemi bitirme sınavından geçerli not alamayan ya da notunu yükseltmek isteyen öğrenciler, 15-16 Şubat'ta yapılacak AUZEF bitirme telafi sınavına girecekler.

AUZEF SINAV GİRİŞ BELGESİ

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Telafi(Bütünleme) Sınavı, sınav giriş belgeleri yayınlanmıştır. Sınav giriş belgelerinize AKSİS kullanıcı adı ve şifreniz ile aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sınav Giriş Belgesi İçin Tıklayınız

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

Sınav bina ve salonlarına girerken Öğrenci Kimlik Kartına gerek yoktur. Öğrencilerimiz sınav salonuna girebilmeleri için Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı yeterlidir.

AUZEF TELAFİ SINAVI NEDEN, NASIL YAPILIYOR?

Telafi sınavları FF, DD ve DC harf notu olan derslere sistem tarafından otomatik olarak tanımlanır.

Öğrencilerimizin herhangi bir başvuru yapmasına gerek yoktur. 

FF harf öğrencinin ilgili dersten başarısız olduğunu gösterir, öğrencinin bu dersin sınavına girmesi zorunludur. 

DD, DC harf notları koşullu geçildiğini gösterir, telafi sınavında işaretleme yapmak öğrencilerimizin tercihindedir, notlarını yükseltmek amacıyla işaretleme yapabilirler, her koşulda telafi sınavından alınan not geçerli olacaktır.

DD ve DC notu olan derslerden telafiye giren öğrenci FF alırsa sınav notu FF olarak kalır.

Sınavlar cumartesi sabah ve öğle, pazar sabah ve öğle olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilir.

Hangi dersin hangi oturumda olacağı ölçme ve değerlendirme birimince ilgili bölümün dönem dersleri dikkate alınarak hazırlanır.

Sınavlarda aksi belirtilmediği sürece her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Sınav süresi her oturum için ders sayısı X 30 dk. ya göre belirlenir.