AÖF sınavları internetten online yapılacak! İşte Açıköğretim sınav tarihleri ve online sınav detayları

Koronavirüs salgını nedeniyle AÖF sınavı ne zaman, nasıl yapılacak merak ediliyordu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi bugün AÖF sınavlarına dair açıklama yaptı. Açıköğretim bahar dönemi ara sınavlarının 18 Nisan - 07 Mayıs 2020 tarihleri arasında internetten online ve ilk defa kişiye özel olarak yapılacağı açıklandı. İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 30.03.2020 17:40
Değiştirme Tarihi: 30.03.2020 17:40
AÖF sınavları internetten online yapılacak! İşte Açıköğretim sınav tarihleri ve online sınav detayları

Corona virüs salgını ile birlikte birçok sınav tarihi değişirken Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri de AÖF sınavına dair açıklama bekliyordu. Anadolu Üniversitesi tarafında yapılan açıklama ile AÖF bahar dönemi ara sınavları ne zaman, nasıl yapılacak belli oldu. Açıklamaya göre; Koronavirüs önlemleri kapsamında, Yükseköğretim
Kurulu (YÖK) bahar döneminde eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için eğitim - öğretime, uzaktan eğitim yöntemiyle devam edilmesi yönünde karar alındığını açıkladı.

AÖF ARA SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi'nin, Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin 2019-2020 öğretim yılı bahar dönemi ara sınavlarının 18 Nisan - 07 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki 20 günlük süreç içerisinde internet tabanlı ortamlarda gerçekleştirilmesi kararı alındı.

AÖF SINAVLARI NASIL YAPILACAK?

Sınavların gerçekleştirileceği elektronik ortama dâhil olmak için internet bağlantısı olan kişisel bilgisayarınız veyahut tabletiniz ya da cep telefonunuzdan giriş yapmanız gerekecek.

Gerekli teknolojik altyapıya sahip değilseniz, çağrı merkezinden 6-7-8 Nisan 2020 tarihlerinde randevu alarak, istediğiniz herhangi bir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bürosunda, internet ortamında yapılacak sınava girebilirsiniz.

Sınavınıza, Üniversitenin resmî web sitesinde yer alan Sınav linkine tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Sınav sistemi 18 Nisan – 7 Mayıs 2020 tarihleri arasında, 20 gün boyunca sizlerin erişimine açık olacaktır

AÖF SINAV SİSTEMİ KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ