AÖF sınavı nasıl olacak? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sınavı ne zaman?

AÖF sınavı nasıl olacak merak ediliyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, üniversiteden gelen mesaj ile bugün "Covid-19 Farkındalık" deneme sınavına girdi. Koronavirüs nedeniyle online yapılacak AÖF sınavını görme şansları oldu. Peki, AÖF sınavı nasıl olacak? Anadolu Üniversite Açıköğretim sınavı ne zaman?

Yayınlanma Tarihi: 14.04.2020 17:15
Değiştirme Tarihi: 14.04.2020 17:16
AÖF sınavı nasıl olacak? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sınavı ne zaman?

Corona virüs salgını ile birlikte AÖF sınavına dair değişiklik geçen haftalarda yönetim tarafından duyurulmuştu. Anadolu Üniversitesi tarafında yapılan açıklama ile AÖF bahar dönemi ara sınavları ne zaman, AÖF sınavı nasıl olacak belli oldu. Koronavirüs önlemleri kapsamında, sınavlar online yapılacak. Her ders için yirmi soru sorulacak ve 30 dakika süre verilecek. AÖF ara sınav kılavuzu ile birlikte detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

AÖF ARA SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Anadolu Üniversitesi'nin, Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin 2019-2020 öğretim yılı bahar dönemi ara sınavlarının 18 Nisan - 07 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki 20 günlük süreç içerisinde internet tabanlı ortamlarda gerçekleştirilmesi kararı alındı.

COVID-19 FARKINDALIK SINAVI İLE AÖF ONLİNE SINAVI TEST EDİN

Anadolu Üniversitesi, AÖF öğrencilerine mesaj ile Covid-19 Farkındalık testini yapmaya davet etti. Böylece öğrenciler, 18 Nisan'da başlayacak AÖF ara sınavı öncesinde online sınavı test etme şansı bulacak. Toplam 10 sorudan oluşan sınavda Covid-19 Koronavirüs salgınına dair genel kültür soruları yer alıyor. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak siz de bu sınav ile online AÖF sınavı deneyebilirsiniz.

Covid-19 Farkındanlık Testi İçin Tıklayınız

AÖF SINAV SİSTEMİ KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF SINAVLARI NASIL OLACAK?

Sınavların gerçekleştirileceği elektronik ortama dâhil olmak için internet bağlantısı olan kişisel bilgisayarınız veyahut tabletiniz ya da cep telefonunuzdan giriş yapmanız gerekecek.

Gerekli teknolojik altyapıya sahip değilseniz, çağrı merkezinden 6-7-8 Nisan 2020 tarihlerinde randevu alarak, istediğiniz herhangi bir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bürosunda, internet ortamında yapılacak sınava girebilirsiniz.

Sınavınıza, Üniversitenin resmî web sitesinde yer alan Sınav linkine tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Sınav sistemi 18 Nisan – 7 Mayıs 2020 tarihleri arasında, 20 gün boyunca sizlerin erişimine açık olacaktır