AÖF kayıt yenileme ne zaman? Açık Öğretim Fakültesi bahar dönemi kayıt - sınav takvimi

AÖF kayıt yenileme ne zaman? Açık Öğretim Fakültesi bahar dönemi kayıt - sınav takvimi
Yayınlanma Tarihi: 26.01.2020 19:46
Değiştirme Tarihi: 26.01.2020 19:46

AÖF güz dönemi final sınavı sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Açıköğretim öğrenciler, sınav sonuçlarını öğrendikten sonra, 2. dönemin ne zaman başlayacağını, bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman yapılacak merak edip araştırmaya başladılar. İşte AÖF bahar dönemi kayıt yenileme, sınav takvimi...

Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, bir iki gün önce AÖF final sınav sonuçlarını öğrendi. Sınav sonuçları ile sonrasında AÖF bahar dönemi kayıt yenileme için üniversitenin sitesinde geri sayım başladı. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman? Bahar dönemi ne zaman başlıyor? AÖF bahar dönemi takvimi ve detaylar haberimizde. 

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN? 

Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi akademik takvimine göre AÖF bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri 17 Şubat 2020 Pazartesi ile 28 Şubat 2020 Cuma tarihleri arasında yapılacak. 

KAYIT YENİLEME KILAVUZU

KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Ders seçimi üç aşamadan oluşmaktadır:

▪ Birinci aşamada aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir.

▪ İkinci aşamada ders seçim işlemi yaparak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyeceksiniz.

▪ Üçüncü ve son aşamada ise yaptığınız ders seçim işlemini onaylamanız istenecektir.

Yaptığınız ders seçimini onaylamadığınız takdirde, ders seçiminiz geçersiz sayılacaktır. Ders seçiminde değişiklik yapan öğrencilerin, en son onayladığı ders seçimi geçerli olacaktır ve ödeme bilgileri buna göre oluşacaktır.

Ders seçimini tamamlayan öğrenciler, bilgi amaçlı olarak 2019-2020 Öğretim Yılı Güz/Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasının çıktısını alabilir. Bu sayfada öğrencilerin ders seçimi (ekle/sil) sonunda; Alacağı Dersler, Bıraktığı Dersler, Ödeme Bilgisi, Sınav Merkezi Değişiklik Tarihleri ve Sınav Tarihleri bilgileri yer almaktadır.

BAHAR DÖNEMİ SINAV TARİHLERİ

Bahar Dönemi Ara Sınavı: 18 - 19 Nisan 2020

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı:    13 - 14 Haziran 2020

Yaz Okulu Sınavı: 22 - 23 Ağustos 2020