Zula Süper Lig 4.Hafta’da, FB ve GS yine karşı karşıya!

Zula Süper Lig 4.Hafta’da, FB ve GS yine karşı karşıya!
Yayınlanma Tarihi: 14.03.2019 18:47 | Değiştirme Tarihi: 14.03.2019 18:47

Zula Süper Lig’de, büyük heyecana sahne olan dördüncü haftayı geride bıraktık. Haftaya lider başlayan Galatasaray Espor, İstanbul Espor karşısında 2-0’lık skorla 3 puanı kazanırken Mod-Z ile berabere kalarak 2 puan bıraktı ve ikinci sıraya geriledi.

8 Mart Cuma günü COZA Esports’un Oyun Hizmetleri ile karşılaştığı mücadele ile başlayan hafta, 11 Mart Pazartesi ICE Warriors - İstanbul Espor karşılaşması ile sona erdi. Oyun Hizmetleri, Ice Warriors ve 1907 Fenerbahçe haftayı kayıpsız kapatmayı başaran takımlar olarak öne çıktı. Vengeance ve İstanbul Espor bu hafta da galibiyetle tanışamadı.

Ice Warriors, lige istediği gibi başlayamamıştı ancak geçen hafta aldıkları Vengeance galibiyetiyle yükselişe geçmişlerdi. İyi gidişatını bu hafta da sürdüren Ice Warriors, Bursa Espor ve İstanbul Espor karşısında aldığı iki galibiyet ile alt sıralardan uzaklaşmayı başardı ve altıncı sıraya yükseldi. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan Bursa Espor karşılaşması tam 53 dakika sürerken 19-17’lik skorla gülen taraf Ice Warriors oldu. Son saniyeye kadar büyük çekişmeye sahne olan İstanbul Espor maçı da uzatmaya gitti ve Ice Warriors bu karşılaşmayı 13-11 kazanmasını bilerek 3 puan almayı başardı.

Ice Warriors’da yükselen performansı ile dikkat çeken Qwn her iki maça da damga vururken haftanın en iyi beşine seçilen ve aynı zamanda haftanın oyuncusu seçilen Bequu ise göz doldurdu.

Galatasaray Espor ile liderlik yarışında kıyasıya bir rekabet içerisinde olan 1907 Fenerbahçe, Oyun Hizmetleri ve Gamers of Future gibi zorlu rakipleri karşısında aldığı galibiyetlerle şampiyonluk yarışında önemli bir adım atarak liderlik koltuğuna oturdu. Ezeli rakibi Galatasaray Espor’un beraberlik alarak puan kaybetmesini avantaja döndürmeyi başaran 1907 Fenerbahçe’de; Growe, Anarchy ve Surprise performanslarıyla öne çıktı.

Mod-Z için bu hafta oldukça zorlu bir fikstür vardı. 1907 Fenerbahçe karşısında istediğini alamayan Mod-Z, Galatasaray Espor ile beraber kalarak haftayı 1 puan ile kapatmayı başardı.

Lige iyi bir başlangıç yapmış olan Bursa Espor aynı ivmeyi devam ettiremedi ve haftayı iki mağlubiyet ile kapatarak yedinci sıraya yerleşti.

COZA Esports ise aslında iyi bir performans göstermesine rağmen haftayı istediğini alamadan kapattı. Gamers of Future karşısında iyi bir oyun ortaya koymasına karşın maçı kaybeden COZA Esports, Oyun Hizmetleri karşısında da gülen taraf olamadı ve haftayı sekizinci sırada kapattı.

Vengeance bu hafta Gamers of Future karşısında beraberlik alsa da hala ligin alt sıralarında bulunmaya devam ediyor. Ancak Gamers of Future karşısındaki performanslarını devam ettirebilirlerse özellikle Zula Süper Lig’in ikinci yarısında daha başarılı olabilirler.

İstanbul Espor Kulübü haftayı puansız kapatarak son sıraya yerleşti. Ice Warriors karşısında iyi bir performans gösterseler de istediklerini elde edemediler ve ilk galibiyetlerini yaşamak için yine bir sonraki haftayı beklemek durumunda kaldılar.

Kaynak: Flank Esports