Zula Süper Lig 3. Sezon Şampiyonu Galatasaray Espor oldu!

Zula Süper Lig 3. Sezonu bu hafta oynanan finaller mücadelesiyle bitti.

Yayınlanma Tarihi: 06.05.2019 15:05
Değiştirme Tarihi: 06.05.2019 15:05
Zula Süper Lig 3. Sezon Şampiyonu Galatasaray Espor oldu!

10 takımın kıyasıya rekabet ettiği 3. Sezonda lig aşamasını 1907 Fenerbahçe birinci, Galatasaray Espor ikinci, GoF Esports üçüncü ve MOD-Z takımı dördüncü olarak bitirip finallerde birbirleri ile eşleştiler. Cumartesi günü yapılan yarı final mücadelelerinde 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor rakiplerini yenerek adını finale yazdıran iki takım olmuştu. Pazar günü ise 15.00’da oynanan finalde 3-0 gibi bir skorlar Galatasaray 5. şampiyonluğunu kutladı.

Taksim’de bulunan Zula Non-Stop Espor sahnesi Cumartesi ve Pazar günü finallere sahne oldu. Yüksek katılım oranıyla tüm Zula severler ve espor taraftarla Non-Stop sahnesine akın etti. Gerçekleşen müsabakalar sonucunda Galatasaray Espor, üç oyunda da 1907 Fenerbahçe karşısında galip gelerek kupayı kaldıran taraf oldu. Lig aşamasını ikinci sırada bitirmelerine rağmen finallerde üstün performanslarını sergileyerek en büyük rakibi tekrar alt etmiş oldu. Ayrıca etkinlikte Cosplay ve çeşitli gösteriler yapılırken, coşkulu kalabalık herkesin dikkatini çekti.

En değerli oyuncunun ödülünü “KeeVz” alırken, Galatasaray Espor kazandığı bu başarıyla üst üste 5. kez şampiyon olarak güzel bir seri elde etti. Katıldığı tüm lig turnuvalarında şampiyon olma sersini de elinde tutan Galatasaray Espor, Dünya Şampiyonası’nda da aynı başarıyı gösterecek mi göreceğiz.  

Kaynak: Flank Esports