WESG’in ilk gününde sürpriz yok!

WESG’in ilk gününde sürpriz yok!
Yayınlanma Tarihi: 12.03.2019 13:45 | Değiştirme Tarihi: 12.03.2019 13:45

WESG World Finals’da ilk gün karşılaşmaları geride kaldı. 8 grubun karşılaşmaları BO2 formatında yapıldı. Bu sisteme göre haritayı kazanmak 3 puan verirken, haritayı kaybetmek puan vermiyor.

Karşılaşmalar A grubuyla başladı, G2 ilk etapta Singularity ve Revolution’ı geride bırakarak üstünlük kurdu. Bu anlamda, kennyS’in iki haritada toplam 45 öldürme ve 9 ölüm skoruna ulaşması en büyük etken oldu. Bu gruptan Singularity ise ikinci maçında, Revolution’a karşı aldığı 16-2 ve 16-1 galibiyetleriyle play-off aşamasını garantilemeyi başardı.

B grubunda ise karşılaşmalar, Valiance’ın NASR’a karşı şaşırtıcı beraberliğiyle başladı. Inferno haritasını kaybeden Arap takımı NASR, daha sonra kendini toplamayı ve Valiance’ı geri plana itmeyi başardı. İlk haritadaki üstünlüğü sebebiyle Valiance’ın galibiyetinin beklendiği karşılaşmada sonucun beraberlik olması hem seyircileri hem de takımları şaşırttı. Denial’ın OpTic ile karşılaşmasında 16-3 ve 16-4 gibi skorlarla mağlup olmasının ardından Valiance, Mirage ve Nuke haritalarında OpTic’i 16-13 ve 16-10 skorlarıyla geride bırakarak play-off aşamasına yükselmeye hak kazandı. Denial’a karşı galibiyetiyle ise OpTic bu hakkı kazanan ikinci B grubu takımı oldu.

C grubunda yalnızca iki takım vardı: MIBR ve AGO. Bu iki takım arasındaki karşılaşmada, MIBR, AGO’yu 2-0 mağlup etti. MIBR’in bu galibiyetine Nuke haritasında 16-5 gibi açık ara fark yarattıkları skor da dâhildi.

Günün son karşılaşmaları D grubu takımları arasında yapıldı. Furious ve Absolute arasındaki karşılaşmalarda kullanılan haritalar Cache ve Dust2’ydi. İlk harita 22-20 skorla biterken ikinci haritada daha hızlı bir sonuca ulaşıldı ve 16-8 skoruyla Absolute 2-0 ile galip geldi. Her iki takımın da yıldız oyuncuları tüm yeteneklerini sergileseler de galip gelen sadece bir takım olacaktı ve bu anlamda sevinen takım Absolute oldu. Furious ve FrostFire karşılaşmasında ise 19-16 ve 16-5 skorlarıyla galip olan Furious, FrostFire’ı geride bırakarak play-off aşamasına yükselen son takım oldu.  

E, G, H gruplarının karşılaşmalarının ardından play-off aşamasına yükselecek diğer takımlar da bugün belli olacak. Birinci günün sonuçlarının ardından, 13 Mart’ta tekli eleme sisteminin kullanılacağı play-off aşamasına yükselen ilk 8 takımın listesi şu şekilde:

G2

Singularity

Valiance

OpTic

MIBR

AGO

Absolute

Furious

Kaynak: Flank Esports