VŞFL 5. hafta maçları tamamlandı

VŞFL 5. hafta maçları tamamlandı
Yayınlanma Tarihi: 08.07.2019 16:38 | Değiştirme Tarihi: 08.07.2019 16:38

Ligin ilk yarısı geride kaldı ve artık takımlar birbirleri ile ikinci maçlarını oynamak için Espor Sahnesi’nde vadiye iniyor. Rövanş maçlarının ilki Pazar günü oynanmaya başladı.

Royal Youth zirvedeki yerini korumaya devam ederken onu kovalayan 3 takımda bu hafta 1’er mağlubiyet aldı. Istanbul Wildcats ve Bursaspor Esports ise bu haftayı galibiyetsiz kapadı. Haftanın öne çıkan takımlarına göz atalım;

Royal Youth bu sezon lig aşamasını lider bitirmek istiyor ve oyunlarını çok temiz bir şekilde kazanıyor. 1907 Fenerbahçe dışında mağlubiyetleri olmayan takım, ilk haftalarda yaptıkları hataları da düzelmenin yolunu bulmuş gibi. 

1907 Fenerbahçe, SuperMassive maçına kadar adeta kaybetmeyen bir takım havasında oyunlarla karşımıza çıkmıştı. Fakat bu mağlubiyetten sonra onlarında hala sorunları olduğunu görüyoruz. Hala şampiyonluğun en büyük favorisi olsa da, SuperMassive tecrübesine yenik düştüler diyebiliriz.

Galaktikos bus haftayı 2’de 2 yaparak kapadı. Artık erken oyunda yakaladıkları avantajı iyi kullandıklarını gösterdiler. Ruvelius ve Tarky’nin performansı her geçen gün daha da iyi oluyor. xKenzuke ise her geçen gün tecrübe kazandıkça oyunu değiştiren hamleleri daha fazla yapıyor. Playofflar için savaşan Galaktikos bu hafta büyük bir avantaj yakaladı diyebiliriz.

Galatasaray cephesinde ise GBM ve BalKhan artık daha fazla oyuna ağırlık koymaya başladı. Aldıkları galibiyetlerde rakiplerine neredeyse hiç şans tanımıyorlar. Ama takım hala stabil değil ve bazen onları vadide tanıyamıyoruz diyebiliriz.

Beşiktaş ise oynadıkları oyunla finallere göz kırpıyor. Playofflar için hazır olduklarını kanıtlıyorlar fakat finale kalmak için biraz daha fazla takım oyunu şart. Alt koridorda ise işler her geçen gün daha iyiye gidiyor. HolyPhoeinx farkını ortaya koyuyor. 

Kaynak: Flank Esports