Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi ilk haftada neler oldu?

Tüm maçları ilk kez bir Türkiye’nin ilk espor arenasında oynanan VFŞL'nin ilk haftasını geride kaldı.

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2019 22:29
Değiştirme Tarihi: 12.02.2019 13:26
Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi ilk haftada neler oldu?

"Riot Games Espor Sahnesi"nde oynanan toplam 10 maçın ardından Bahçeşehir Supermassive, Beşiktaş Esports ve Galatasaray Espor liderliği paylaşırken Bursaspor Espor, HWA Gaming ve Dark Passage ligin ilk haftasında galibiyet yüzü göremedi. Gelin hep beraber birinci haftada neler oldu hatırlayalım.

 

Ligin açılış maçında Bahçeşehir Supermassive en kuvvetli rakibine geri dönme şansı bile vermeden oyunu kazandı. Oyun boyu üstünlüklerini vadiye yansıtan Bahçeşehir Supermassive’de, takımın yıldız destek oyuncusu Wolf ilk kanı alarak ligimizin tarihine geçti. Frozen, gösterdiği Zoe performansı ile ligimize geldiği ilk günleri hatırlattı. Bahçeşehir Supermassive ligin ikinci gününde ise Dark Passage’a karşı oynadı. Dark Passage’a karşı Bahçeşehir Supermassive daha çok zorlansa da oyun içinde Stomaged ve Wolf, Crystal’ı kendi ormanında öldürerek oyun içi etkisini sıfıra indirdi. Dark Passage nişancısı NikolaSenpai Zoe alarak orta koridora geçse de hatta Zoe’nun Büyü Hırsızı yeteneği ile baron çalsa da bu değişiklikler Bahçeşehir Supermassive’i mağlup etmeye yetmedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Royal Youth ise kendileri için haftanın ikinci karşılaşmasında 1907 Fenerbahçe ile karşılaştı. Bu karşılaşmadan galip ayrılan Royal Youth ligin hala güçlü ekiplerinden biri olduklarını hatırlattı. 1907 Fenerbahçe ligin zayıf ekiplerinden HWA Gaming’e karşı galibiyet almış olsa da lige iyi bir başlangıç yapamadı ve kadrosu ilk hafta için umut vermedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Beşiktaş Esports ile ilk haftaya 2-0 başlayarak hem güzel bir geri dönüş yapmış oldu hem de zirvede Bahçeşehir Supermassive ve Galatasaray Espor’a ortak oldu. Takımda soru işaretleri bulunan Nagne, Doğuş Üni Aurora ve Bursaspor Espor karşılaşmalarında gösterdiği performanslar ile şimdilik bu soru işaretlerini silmiş oldu. Takımın yıldız ormancısı Gilius ise gösterdiği performans ile formun geçici ama klasın kalıcı olduğunu ligimize gösterdi.

 

Birinci haftanın sürprizi ise Galatasaray Espor’dan geldi. Taikki ve Godbro’nun beklenenden kat kat üstün performans göstermesi ve Galatasaray Espor’un koçunun iki maçta da seçim yasaklama ekranından galip ayrılması Galatasaray Espor’a iki dominant galibiyet getirdi. Takımın gösterdiği uyum da üst seviyeydi ve ilk haftadan ligin üst sıralarını zorlayacaklarının sinyallerini verdi.

Kaynak: Flank Esports