Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2. haftada neler oldu?

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde ikinci haftayı da arkamızda bıraktık. Sürprizlerle dolu başlayan Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi, ikinci haftada da takipçilerini şaşırtmaya devam etti.

Yayınlanma Tarihi: 03.02.2019 22:30
Değiştirme Tarihi: 12.02.2019 13:23
Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2. haftada neler oldu?

Lig başlamadan önce yapılan güç sıralamalarında genellikle orta ve alt sıralara koyulan Galatasaray Espor bütün beklentileri yıkarak zirveye tek başına ve nağmağlup bir çıktı. Ligin ilk derbisinde Beşiktaş’a karşı oynayan Galatasaray Espor, ormancıları Taikki’nin muhteşem Ekko orman performansı ve üstüne çilek niyetine rakiplerinden iki Alev Ejderi çalması Beşiktaş’ı maç içinde oldukça geri düşürdü. Galibiyete ulaşmaya daha yakın taraf Galatasaray iken Holyphoenix’in Kaisa ultisi ile üç rakip oyuncunun üstüne atlaması ise maçı bitiren son hamle oldu diyebiliriz. Pazar günü ligin köklü ekiplerinden HWA’ya karşı da galip gelen Galatasaray oynadığı dört maçın dördünü de kazanarak zirvedeki yerini korudu.

 

Ligimizin en çok kupaya sahip takımı Dark Passage ise kötü geçen ilk haftanın ardından ikinci haftada kendini buldu. Geçtiğimiz sezon Bursaspor ile kariyerine başlayan genç üst koridor oyuncusu Ragner’in her maçta parlaması sadece Dark Passage taraftarını değil tüm espor sevenlerin yüzünü güldürüyor. Geçtiğimiz sezon da Dark Passage’da forma giyen akademi takımının orta koridor oyuncusu Berentt’in as takıma çağrılmasıyla birlikte Dark Passage orta sıralardaki rakipleri Galakticos ve Beşiktaş’a karşı çok güzel iki galibiyet aldı.

 

İkinci haftanın en sürpriz sonuçları ise 1907 Fenerbahçe’den geldi. Zirvenin en büyük adayı olan ve kadrosunda iki Dünya Şampiyonluğu yaşamış bir destek oyuncusu bulunduran son şampiyon Bahçeşehir Supermassive’e karşı gösterdiği dominant performans ile galibiyete ulaşan 1907 Fenerbahçe aradan geçen bir günün ardından ligin alt sıralarında yer alması beklenen Doğuş Üni. Aurora’ya karşı mağlup olarak stabil bir performanstan ne kadar uzak olduklarını gösterdi. Bunun sonucunda ise fatura, takımın koçu Crowe’a kesildi ve kendisi ile yollar ayrıldı.

İkinci haftanın kaybeden takımları ise Galakticos, Beşiktaş ve Bursaspor oldu. Oynadıkları iki karşılaşmada da galibiyete ulaşamayan bu üç takım taraftarlarını üzdü.  Özellikle Beşiktaş’ın ezeli rakiplerinden Galatasaray’a ve Dark Passage’a karşı aldıkları mağlubiyetlerde başta Gilius olmak üzere sergilenen düşük performans taraftarları endişelendirdi.  Lig başlamadan önce zirve adaylarından biri olarak gösterilen Galakticos ise yaşadığı sorunların ardından hala kendilerini alt sıralardan kurtaramadı ve geriye kalan dört karşılaşmada sadece bir galibiyete ulaşabildi.  Ligin en son sırasında ise galibiyeti bulunmayan tek takım Bursaspor bulunuyor. İkinci haftada da ilk olarak alt sıralardaki rakipleri HWA’ya mağlup olan Bursaspor, ikinci günde ise ligin zirve adaylarından Royal Youth’a mağlup oldu.

 

İkinci haftanın sonuncunda ise takımların teknik ekiplerinde bir kıyım yaşandı. 1907 Fenerbahçe, Galakticos ve Bursaspor, koçları ile yollarını ayırırken henüz ligde oyuncu değişikliği yapan bir takım olmadı.

 

Kaynak: Flank Esports