VFŞL’de yarı finaller başlıyor!

19 Ocak’ta başlayan VFŞL’nin yarı finalleri hafta sonu başlıyor. Kıyasıya rekabete sahne olan lig aşamasında, güç sıralamasında en üste koyulan dört takım şu an finallerde karşı karşıya gelecek.

Yayınlanma Tarihi: 02.04.2019 16:00
Değiştirme Tarihi: 02.04.2019 20:00
VFŞL’de yarı finaller başlıyor!

Lig aşamasında çoğu takım sürpriz galibiyetler alırken, bazı takımlar kurdukları güçlü kadrolara rağmen alt sıralardan kurtulamadı. Çeyrek finallere kalan Dark Passage ve Team Aurora lig boyunca her geçen gün oyunlarını iyileştirerek kendilerini kanıtladılar. Beşiktaş ve Galakticos ise istenilen başarıyı sağlayamayarak finallere kalamamıştı.

Çeyrek finallerde Dark Passage, Royal Youth’a 3-0 elenerek finallere veda etti. Team Aurora ise Galatasaray karşısında 3-0’lık skorla elendi. Bu sonuçlardan sonra artık yarı finallerin ismi belli oldu; Royal Youth – Super Massive Cumartesi günü saat 13.00’da, 1907 Fenerbahçe – Galatasaray Espor Pazar günü 13.00’da karşı karşıya gelecek. 

Royal Youth – SuperMassive

Geçen sezondan itibaren Super Massive, Royal Youth’a karşı üstünlük kurdu desek yanlış olmaz. Geçtiğimiz yıl iki finalde de kazanan SUP, bu mevsim iki maçta da RYL karşısında kazanan taraf oldu. İyi oyunlarını SUP karşısında gösteremeyen RYL, adeta her maç farklı bir takım havası veriyor. Artık bu gidişata son vermek isteyen ve motive olan RYL, kendinden emin ve güçlü SUP karşısında bakalım hafta sonu neler yapabilecek. 5 maçın en iyisi üzerinden oynanacak mücadelede 3 galibiyet alan takım adını finallere yazdıracak.

1907 Fenerbahçe – Galatasaray Espor

Ligin ilk iki haftasını lider bitiren GS, daha sonra kaybettiği maçlarla dördüncülüğe kadar geriledi. Gelgit yaşayan performansları onlara lig aşamasında zor anlar yaşatsa da heyecan dolu maçlar izledik. Karşılarında ise tartışmasız ligin en formda takımı 1907 FB var. Hem ligi birinci bitiren hem de GS karşısında iki kez çok rahat kazanan 1907 FB, adını finale yazdırmak için elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Lig aşamasında derbi havasında geçen maçlardan şimdi Pazar günü belki de beş tane izleyeceğiz. Kıyasıya mücadelenin ardından kazanan takım finalde RYL-SUP kazananı ile eşleşecek. Final ise 13 Nisan günü.
 
 

Kaynak: Flank Esports