VFŞL’de lig aşaması tamamlandı

VFŞL’de lig aşaması tamamlandı
Yayınlanma Tarihi: 18.03.2019 19:25 | Değiştirme Tarihi: 19.03.2019 14:05

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde 9.haftanın da noktalanmasıyla beraber normal sezonu neredeyse geride bıraktık diyebiliriz.

Neredeyse diye söylememizin sebebi bugün saat 17:00’de Beşiktaş ve Dark Passage arasında oynanacak tie-break mücadelesi. Bu mücadele ile beraber Play-off’a kalacak son takım belli olacak.

9 haftalık heyecanın ardından lider 1907 Fenerbahçe Espor ile ikinci sırada bulunan Bahçeşehir SuperMassive kış mevsimi finallerine direkt olarak yarı finalden başlamaya hak kazandı. Royal Youth, Doğuş Üni Aurora ve Galatasaray Espor ise çeyrek final aşamasından Play-off’lara başlayacak.

9 haftalık heyecanın ardından lider 1907 Fenerbahçe Espor nam-ı diğer Vadi'nin Boğası yerini kaptırmadı ve lig aşamasını lider olarak tamamlamayı başardı.

1907 Fenerbahçe Espor ve Bahçeşehir SuperMassive Yarı Finalde

Haftayı Galakticos ve Beşiktaş galibiyetleriyle tamamlayan 1907 Fenerbahçe Espor, galibiyet serisini 14 maça çıkardı ve 9.haftayı da kayıpsız kapatarak lig aşamasını lider olarak tamamladı.

Bahçeşehir SuperMassive zirve takibini son maça kadar sürdürdü. Ancak FB'nin yoluna kayıpsız devam etmesinden dolayı ikinci sırada kaldılar. Haftaya Bursaspor Esports galibiyetiyle başlayan SuperMassive, ikinci günde Akademi oyuncularına şans tanıdı ve Galatasaray Espor karşısında galibiyete ulaşan taraf oldu.

FB ve SUP aynı galibiyet sayısına sahip olmalarına rağmen FB'nin lig aşamasındaki iki maçta da SUP'u yenmesinden dolayı FB, ikili averajda üstünlüğü elde ederek liderlik koltuğuna oturan taraf oldu.

Royal Youth, Doğuş Üni Aurora ve Galatasaray Espor Çeyrek Finalde

Royal Youth haftaya beklenmedik bir mağlubiyet ile başladı. Favori olduğu karşılaşmada Beşiktaş'a karşı mağlup olan ekip, ikinci maçta da az kalsın yine bir sürprize imza atıyordu. HWA Gaming karşısında oldukça zorlanan sarı siyahlılar maçı kaybetmenin eşiğine geldi. Ancak RYL buna izin vermedi ve HWA karşısında galip gelmeyi başardı.

Ligin sürpriz ekibi Doğuş Üni Aurora, bir kez daha beklentileri alt üst etti ve haftayı ikide iki ile kapatarak normal sezonu 4.sırada bitirmeyi başardı. Dark Passage ve Galakticos karşısında alınan galibiyetler ile lig başlamadan önce mevsim finallerine dahi kalmasına zor gözüyle bakılan ekip, çeyrek final biletini kapmış oldu.

Galatasaray Espor, haftayı ikide bir ile kapatarak 4.lük için yarıştığı Doğuş Üni Aurora’nın arkasında kaldı ve normal sezonu 5. olarak bitirdi. Haftanın ilk karşılaşmasında beklenildiği gibi Bursaspor Esports’u karşı galibiyete uzanan ekip, ikinci günde Bahçeşehir SuperMassive karşı mağlup olmaktan kurtulamadı ama çeyrek finallerde yer almayı başardı.

Çeyrek Finalin için Son Bilet

9 haftanın ardından oluşan puan tablosunda Dark Passage ve Beşiktaş’ın galibiyet sayıları birbirine eşit oldu. Zorlu bir sezonu geride bırakan Beşiktaş’ın 8.haftanın sonunda mevsim finallerine kalmasına çok zor gözüyle bakılıyor. 9.hafta öncesinde Koreli oyuncuları SeongHwan ve Nagne ve Destek pozisyonundaki Farfetch ile yollarını ayıran Beşiktaş, Panky de yedeğe çekti. Akademi Ligi'nde oynayan oyuncularını Holyphoenix'in önderliğinde sahneye süren ekip, Royal Youth karşısında sürpriz bir galibiyete imza atarak Dark Passage'ı yakaladı ve tie-break oynama şansını elde etti.

HWA GAMING, GALAKTICOS ve Bursaspor Esports İçin Mevsim Sona Erdi

HWA Gaming, sezon öncesindeki yoğun eleştirilere, lig genelinde gösterdiği performans ile güzel bir yanıt verdi ve mevsim finallerine kalma şansını son haftaya kadar sürdürdü. Ancak tamamı Türk ve genç oyunculardan oluşan ekip Play-off’lara kalmayı başaramadı. Yine de kurulan bu genç kadro, gelecek için umut vaat etti.

Galakticos ve Bursaspor Esports ise kendileri için hayal kırıklığı sayılabilecek bir mevsimi geride bıraktı. Çıtayı sezon boyunca yükseltmekte zorlanan her iki ekibin de önünde artık uzun bir dinlenme süreci ve Yaz Mevsimi var.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi'nde lig aşaması bu şekilde sona ermiş oldu. Artık gözler mevsim finallerinde.

Kaynak: Flank Esports