VFŞL Yaz Mevsimi 8 Haziran’da Başlıyor

VFŞL Yaz Mevsimi 8 Haziran’da Başlıyor
Yayınlanma Tarihi: 21.05.2019 16:05 | Değiştirme Tarihi: 21.05.2019 16:05

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 8 Haziran itibari ile başlıyor. Yaz Mevsimi olarak adlandırılan lig mevsimde yine aynı 10 takım mücadele edecek.

Geçtiğimiz Kış Mevsiminde takımların kıyasıya rekabet ettiği ligin şampiyonu 1907 Fenerbahçe olmuştu. Ayrıca Akademi Ligi’nin şampiyonluğunu da kazanan 1907 Fenerbahçe Akademi çifte kupa kaldırmıştı.

1907 Fenerbahçe, Doğuş Üniversitesi Aurora, Beşiktaş Esports, Bursaspor Espor, Dark Passage, Galaktikos, Galatasaray Espor, Royal Youth, Bahçeşehir Üni. Super Massive ve isim değiştiren Wild Cats mücadele edecek. 9 hafta sürecek lig aşamasının ardından ilk iki sıradaki takım direk yarı finallere yükselirken, onların rakipleri ise 3. 4. 5. 6. takımların kendi aralarında oynadığı eleme sisteminden sonra belli olacak. Lig aşamasında son sıradaki takım ligden düşmediği için her zaman iddialı kadroların kurulmayacağı düşünülse de bu sezon bu düşünceler haksız çıktı. Her takımın kıyasıya bir şekilde vadide indiği Kış Mevsiminin ardından şimdi gözler Yaz Mevsimine çevrildi.

Yaz mevsiminin finale kalan takımları ise Türkiye Büyük Finali’nde karşı karşıya gelecek. Her yıl Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen final bu yıl nerede olacak daha belli değil. Çok yüksek katılım oranının olduğu TBF’de bu yıl karşı karşıya hangi iki takım gelecek merak konusu. Geçtiğimiz sezon güç sıralamasında ilk 4’e bile giremeyen 1907 Fenerbahçe rekor kırarak şampiyon olduğu unutulmamalı. Bakalım bu Mevsim’de kim sürpriz yapacak?

Kaynak: Flank Esports