VFŞL 6. hafta maç sonuçları

VFŞL 6. hafta maç sonuçları
Yayınlanma Tarihi: 16.07.2019 15:03 | Değiştirme Tarihi: 16.07.2019 15:03

Ligde son haftalara girilirken sıralamada takımlar arasındaki farklar neredeyse yok denecek kadar az.

. Playoff için yarışan tüm takımlar için bir puanın önemi bile çok büyük. Bu hafta ise dört takım 2de2 yaparak kapatırken, SuperMassive ve Galatasaray Esports bir galibiyet aldı. 

Aurora; ilk maçında haftalardır galibiyet yüzü göremeyen IW karşısında güzel bir galibiyet aldı. Pazar günü ise Dark Passage ile oynadıkları maçta da ilk dakikalarda yakaladıkları üstünlüğü korumayı başardılar ve galip gelen taraf oldular.

Beşiktaş; bu hafta 2de2 yaparak ikincilik koltuğuna oturan Beşiktaş, kusursuz oyunlarıyla haftanın en iyi takımıydı diyebiliriz. Galatasaray Espor karşısında aldıkları galibiyet playoff eşleşmeleri için onlara çok büyük avantaj sağlamış olabilir.

Bursaspor Esports; Move'un gelişiyle adeta başka bir takıma dönüşen Bursaspor Esports, 1907 Fenerbahçe ve Galaktikos'a şans tanımadı. Eğer bu çıkışlarını sürdürürlerse onlar için playoff çok kolay olur.

Royal Youth; lider Royal Youth bu hafta en büyük 2 rakibiyle karşılaştı ve ikisinde de kazanan taraf oldu. Bu sene şampiyonluğun en büyük favorisi olan takım, adeta kupaya göz kırptı.

Ligin bitmesine son üç hafta kala Roya Youth playoff'ları matematiksel olarak garantiledi. Hala tüm takımların şansı bulunsa da, 7 takım için işler her geçen maç sonrasında değişmekte. SuperMassive potanın altına düşse de, ilerleyen haftalarda tekrar geri geleceklerinin sinyallerini verdiler. Ligin bitmesine 6 kritik maç kaldı ve artık hiç bir takımın hata yapma lüksü yok.

Kaynak: Flank Esports