VFŞL 3. hafta maçları tamamlandı

Yayınlanma Tarihi: 24.06.2019 16:42 | Değiştirme Tarihi: 24.06.2019 16:42

Ligin üçte birlik bir kısmının bitmesine rağmen ligde hala güç dengeleri oturamadı.

 Bu hafta yaşanan  sürpriz sonuçların ardından artık ligin tek bir lideri var. Playoff'lar için gün geçtikçe daha da önemli maçlar oynanacak gidi duruyor. Cuma ve Cumartesi günü oynanan maçlara göz atalım;

Cuma

RYL 1 - 0 DPLiderlik için oynayan RYL, geçtiğimiz haftayı çok iyi kapatan DP'ye bu hafta dur dedi. GAL 0 - 1 GSKurdukları yeni kadrosuyla GS, takım için makro oyunda sorun yaşayan Galaktikos karşısında geriden geldikleri oyunu kazandı.SUP 0 - 1 BJKLigin en tecrübeli takımı, Akademi kadrosuyla çıktığı maçta Beşiktaş Esports alt koridoruna cevap veremedi ve önemli bir maç kaybettiFB 0 -1 IWStarscreen ve Roulette ikilisi 1907 Fenerbahçe'ye kabusu yaşattı ve muhteşem bir oyunla haftaya galibiyetle başladıBUR 0 - 1 AURHaftaya formda başlayan Team Aurora, puana ihtiyacı olan Bursaspor Esports'a istediğini vermedi.

Cumartesi

DP 0 - 1 IWWild Cats haftayı 2de2 yaparak kapattı ve iki maçtada ilk dakikalardan eline aldığı oyunu rahat kapattı.AUR 1 - 0 GALAUR bu galibiyetle haftayı 2de2 yaparak kapatan ikinci takım oldu. Padden ve Wendelbo artık daha iyi oynamaya başladı ve Mojito eski günlerine geri döndü.GS 0 - 1 FBDerbide gülen taraf BOLULU ve Hades'in oyunuyla 1907 Fenerbahçe oldu. Özellikle Hades'in destek performansı tüm espor severlerden takdir topladı.BJK 0 - 1 RYLRoyal Youth bu galibiyetle artık tek lider oldu. Cyeol ve Closer'ın harikalar yarattığı maçta Pilot ve Tolerant arasındaki uyumun iyi seviyede olduğu rahatça farkedildi.SUP 0 - 1 BURSuper Massive belki de 1 yılı aşkın bir süredir bir hafta içinde 2 maç kaybetmemişti. Bu maça da Kore'li oyuncuları olmadan çıkan takım, Bursaspor Esports'un güzel oyununa çok karşılık veremedi. 

Kaynak: Flank Esports