VFŞL 1. hafta maçları tamamlandı

Cumartesi günü başlayan Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde ilk hafta tamamlandı.

Yayınlanma Tarihi: 10.06.2019 15:49
Değiştirme Tarihi: 11.06.2019 15:24

Sadece bir takım haftayı kayıpsız kapatırken, ligin ilk haftası büyük mücadeleye tanık oldu. Espor sahnesinde oynanan maçların ardından Royal Youth takımı 2 galibiyetle ilk sıraya yerleşti. Bursaspor Espor ise haftanın galibiyet alamayan tek takımı oldu. Diğer sekiz takım ise bir galibiyet bir mağlubiyet ile orta sıraları doldurdu.

Çoğu takım yeni kadrolarıyla bu hafta ilk vadiye indi. İlk gün son finalistler 1907 Fenerbahçe ve SuperMassive arasında oynanan maçta galip gelen taraf SUP oldu. Ayrıca günün öne çıkan diğer maçlarında ise Istanbul Wild Cats, Galatasaray Espor’u yenerken, Dark Passage ise Galaktikos karşısında galip geldi. Royal Youth ve Beşiktaş Esports ise ilk gün baskılı oyunlarıyla maçlarını kazandı.

İkinci günde ise kilit maç olarak adlandırılan Royal Youth-Super Massive mücadelesi dikkat çekiyordu. Yeni transfer Cyeol erken oyunda hatalar yapmasına rağmen takımını galibiyete taşıyan isim oldu ve RY haftayı kayıpsız kapadı. FB ise ilk gün aldıkları mağlubiyetten sonra Bursaspor Espor karşısında çok uzun süren oyuna rağmen kazanarak ilk galibiyetini aldı. Galaktikos ise formda BJK karşısında aldıkları galibiyetle sezonun ilk haftasını rahat kapattılar. 

İlk haftanın ardından uzayan oyun süreleri ve alınana skorların azlığına dayanarak takımların tam hazır olmadığını söyleyebiliriz. Neredeyse her takımda yapılan oyuncu değişiklikleri sebebiyle ilk haftada çok fazla göze çarpan bir takım olmadı. Ligin ikinci haftasında neler göreceğiz şimdiden merak ediyoruz.
 

Kaynak: Flank Esports