Valve, Steam kütüphanesini yeniledi!

Valve, bu hafta Steam kütüphanesinin yeniden tasarlanan görünümünü, geliştirmeleri ve yenilikleri heyecanla bekleyen Steam kullanıcılarına sundu.

Yayınlanma Tarihi: 22.03.2019 17:57
Değiştirme Tarihi: 22.03.2019 17:57
Valve, Steam kütüphanesini yeniledi!

 

Yenilenen Steam Kütüphanesi, eski versiyonun sunduğu tüm işlevleri ve imkanları sunmaya devam ediyor. Yenilenmesiyle, yapılan gelişmeler ve değişimlerden sonra oyun bilgilerini ve oyunlara gelen güncellemeleri gösterme anlamında daha iyi bir iş çıkardığı söylenebilir.

Ayrıca, yenilenen Steam kütüphanesinde, arkadaşların oynadığı güncel oyunlar, sayfanın ilk sırasında yer alıyor. Sağ tarafta bulunan diğer kişilerin etkinliklerini gösteren panel, arkadaşların hangi oyunları oynadığı ve o anda hangi kişinin hangi oyun oynamakta olduğuyla ilgili daha detaylı bilgiler verecek şekilde düzenlendi. Alt kısımda ise hangi oyunların güncellenmiş olduğu ve bu güncellemelerin neleri kapsadığı bilgisine ulaşmak mümkün hale getirildi.

Bunun yanı sıra sayfada, tamamlanan koleksiyon bilgisi de görünecek hatta koleksiyon ile ilgili herhangi bir değişim olup olmadığı bilgisine de ulaşılabilecek. Yenilenmenin ardından, Steam mağazasında, oynanan oyunların içinde kullanılan etiketleme sisteminden faydalanmak da mümkün oluyor. Böylece kütüphaneye, ulaşılan kazanımlar gibi çok daha çeşitli alanda kategoriler eklenebilir oldu.

Bunların dışında, bireysel oyun sayfalarında yapılan değişimler de oldu. Bu anlamda, oyun zamanı, başarım istatistikleri, satın alınan oyun içi öğeleri gibi kategorileri içeren bilgiler de yenilenen Steam kütüphanesinde görünür ve kullanılabilir şekilde yenilik yapıldı.  Yenilenen kütüphanenin bu değişimin ardından avantajı ise bu bilgileri daha detaylı şekilde sayfa kenarlarında sunuyor olmasıdır. Ayrıca, daha önce kullanılan haber akışı sayfası da son güncellemeler ve haberlerin çeşitliliği konusunda düzenlenmeye devam ediyor.

Yeni etkinlik sistemine bağlanan Valve, oyun içi etkinliklerinin tanıtımını yapan geliştiricilerin yürürlüğe koyduğu bir uygulamadır. Son eklenen özellik olarak ise modern konsollarda görünen şekilde, yenilenen Steam kütüphanesi sayfası, arkadaşların ekran görüntüleri ve kazandıkları başarımları gösteren yeni bir etkinlik bölümünü sayfa sonuna gösteriyor.

Valve, bir sonraki UI yeni tasarım ve geliştirme adımları için henüz herhangi bir tarih vermedi ama birkaç ay içinde kullanıma girecek uygulama betasının bilgisi verildi. Bunun ışığında, bir sonraki adımın beta formundaki uygulamadan kısa bir süre sonra geleceğini düşünmek yanlış olmaz. 

 

Kaynak: Flank Esports