Twitch Rivals Taktik Savaşları Turnuvası

Twitch Rivals Taktik Savaşları Turnuvası
Yayınlanma Tarihi: 04.07.2019 15:58 | Değiştirme Tarihi: 04.07.2019 15:58

Çıkışının ardından hızla yükselen taktik savaşları, ilk resmi turnuvasını 17-18 Temmuz’da gerçekleştirecek. Twitch Rivals’ın düzenleyeceği turnuvaya Twitch.tv ‘nin sevilen yayıncıları davet edilecek. Ödül havuzunun 125.000$ olduğu turnuvaya 64 yayıncı davet edildi.

Turnuva 32 kişiden olan 2 grup şeklinde planlandı. Her maçın ilk 2 sırada bitiren oyuncular grup liderliği için bir kez daha karşı karşıya gelecekler. Kazanan oyuncular bir üst tura yükselecek ve mücadeleye devam edecekler.

Gerek espor gerek turnuva sistemine çok uygun olan Taktik Savaşları ya da genel adıyla Auto Chess modu, her geçen gün daha da gelişmeye devam ediyor. Oyun içerisinde bulunan RNG yani şans faktörü minimuma indirilmeye çalışırken, ayrıca kazanmak için çeşitli faktörlerin sayısı da arttırılıyor. Son açıklanan bilgiye göre 8 takımdan ilk 4’e girenin bile puan alacağı duyuruldu. 

Şu an piyasada 3 adet popüler Auto Chess bulunmakta ver her geçen gün yenileri eklenmekte. Mobile oyun piyasası da Auto Chess’ten nasibini almış durumda. Her geçen gün Battle Royale gibi katlanarak artan bu mod, bakalım yakın gelecekte neler yapacak.

Kaynak: Flank Esports