Türkiye, FIFA Fut Champions Cup’ta çeyrek finalde!

Türkiye, FIFA Fut Champions Cup’ta çeyrek finalde!
Yayınlanma Tarihi: 12.03.2019 13:40 | Değiştirme Tarihi: 12.03.2019 13:40

FIFA FUT Champions Cup Singapur ayağı geçtiğimiz hafta sonu geride kaldı.  Dünya’nın en iyi oyuncularının yer aldığı ve 64 oyuncunun şampiyonluk için mücadele ettiği turnuvada Türkiye’den iki oyuncumuz da yer aldı.

100.000$ ödül havuzlu Fut Champions Cup turnuvasının Playstation 4 kategorisinde 32 esporcu yarıştı. Singapur’da düzenlenen turnuva finali ise 10 Mart tarihinde oynandı. Kazanan isim para ödülünün yanında 1500 Global Seri Puanını da cebine koydu. Turnuva genelinde ise 15.000 Global Seri puanı dağıtıldı. Global seri puanı sayesinde FIFA organizasyonları ve turnuvalara katılmak için gereken toplam puana ulaşabiliyorsunuz. Şu anda 870 puanlı isopowerr 27. sırada. Mert Al ise 300 puanla 82. Sırada turnuvaya girdi.

Futbolist oyuncusu İsmail Can “isopowerr” Yerinde ve Göztepe Gaming oyuncusu Mert “Mert AL” Altıntop turnuvada para ödülü ve FIFA Global Seri puanları için yarıştı.

isopowerr turnuvaya kötü bir başlangıç yapsa da daha sonra ritmini bularak son 16 turuna katılmaya hak kazandı. Son 16 turunda PSV takımının oyuncusu Pinna97’ye kaybederek turnuvaya veda eden isopowerr böylece çeyrek final oynama başarısı gösteremedi. Futbolist ekibinin diğer oyuncusu Emre “Riv9” Kayır bu turnuvada isopowerr’ın koçluğunu üstlenerek ilk defa koçluk görevi yürüttü.

Diğer oyuncumuz Göztepe Gaming’den Mert Al çok daha iyi bir başarı göstererek çeyrek finale kadar yükseldi. Türkiye’den ilk kez bir takım FIFA Fut Champions’ta çeyrek final oynama başarısı gösterdi. İlk tur maçlarında rakiplerine gol olup yağan temsilcimiz rahat bir şekilde son 16 turuna yükseldi. Son 16 turunda FCC Fiddle ile eşleşen Mert rakibini toplamda 2-1 mağlup etmeyi başardı. Dünya sıralamasında 85. Olan FCC Fiddle’ı yenip çok önemli puanlar alan Mert Al bir sonraki turnuvalar için büyük avantaj yakalamış oldu.

Çeyrek finalde Mesut Özil’in takımı olan M10 takımından USTUN ile eşleşen Mert toplamda 5-4 kaybederek turnuvaya veda etti. İlk maçı 5-1 kaybeden temsilcimiz ikinci maçta gerçek kimliğini ortaya koyup 3-0 kazansa da bu sonuç yeterli olmadı. Turnuva ikili averaj sistemi ile işlediği için ilk maçtaki dört farklı mağlubiyet Mert’in elenmesine yol açtı.

Turnuvayı son dönemlerin en formda ismi olarak gözüken ve şu an dünyanın en iyi oyuncusu olan F2Tekkz kazandı. 

Kaynak: Flank Esports