Tom Clancy’s Six Siege’in en iyi operatörleri kim?

Tom Clancy’s Six Siege’in en iyi operatörleri kim?
Yayınlanma Tarihi: 11.04.2019 16:42 | Değiştirme Tarihi: 11.04.2019 16:42

Ubisoft yapımı, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, piyasaya sürüldüğü ilk günden beri popüler olan bir oyundur. Oyun, iki düşman takımın mücadelesi üzerine kurulmuştur.

Takımlarda yer alan operatörler özel eğitimlidir ve hepsinin birbirinden farklı özellikleri, yetenekleri vardır. Sizler için bu özellikleriyle bir adım öne çıkan operatörleri derledik.

Saldırı Takımı
1. Hibana Japon bir karakter olan Hibana, yüksek risk taşıyan bölgeler konusunda uzmandır. Ulusal Polis Akademisi, GIGN ve FBI SWAT’ta yer alarak birçok alanda kendini geliştirmiştir. Kendisinin en özel silahı X-Kairos ile duvarlara patlayıcı yapıştırabilir ve kendi takımına yeni yollar açabilir.

Haber ile ilgili metin girin!. 2. Thatcher
İngiltere doğumlu olan Thatcher SAS’ta yer almış ve üç farklı savaşta mücadele etmiştir. En özel ekipmanı ise tuzakları imha eden bombasıdır. Bu sayede, düşmanların kurduğu tuzakları yok ederek karşı atak yapabilir ve hem kendini hem de takım arkadaşlarını savunma konusunda başarılı bir performans sergiler.

Haber ile ilgili metin girin!. 3. Ash
Oldukça hızlı bir karakter olan Ash,  özel silahı ile güçlü performans sergileyen askeri karakterdir. Kullandığı özel patlatıcı ile duvarları ve bu tarz yapıları yıkarak yeni yollar açabilen Ash, düşman takımını hızlı hamleleriyle zor durumlara sokabilir.

Haber ile ilgili metin girin!. 4. Buck
Montreal asıllı olan Buck, silahlarının altında yer alan pompalı tüfek ekiyle yüksek hasar verebilen ve yüksek hasar veren bir karakterdir. Özellikle çok uzak olmayan mesafelerden mücadeleyi kazanarak çıkmak muhtemeldir.

Haber ile ilgili metin girin!. 5. Thermite
Amerikalı olan Thermite kırılması imkânsız duvar ve benzeri yapıları kırabilen özel bir ekipmana sahiptir. Bu ekipmanı patlatmak istenilen yere yerleştirip aktif hale getirerek yeni bir yol açmak oldukça kolay ve işe yarar bir hamledir. Düşman takımın hiç beklemediği yerlerden girerek oyunun gidişatını takım lehine çevirmek için önemli bir karakterdir.

Haber ile ilgili metin girin!. Savunma Takımı
1. Mozzie
Rainbow Six kadrosuna en son katılan karakterlerden olan Mozzie, Avustralya asıllı bir karakterdir. İçinde bulunulan alana düşmanlara ait drone girişini engellemek ya da drone engellemek için kullandığı küçük aletleri vardır. Bu aletlerle düşmanların etrafı izlemesini engeller ve kameralarına bağlanarak düşmanların etrafını görebilir. Böylece kurulan tuzakları ve pusuları öğrenerek takımını öne geçirecek bilgilere ulaşabilir.

Haber ile ilgili metin girin!. 2. Smoke 
İngiltere asıllı olan Smoke, bombalar üzerine uzmanlığı olan bir karakterdir. Oyun içinde kullandığı çeşitli bombalar ile düşmanlara hasar verir, yavaşlatır, hatta kullandığı kendine özel bir ekipman olan zehirli bombası ile öldürür. Bu yüzden uzakta bulunan düşmanları yok etmek için oldukça önemli bir karakterdir.

Haber ile ilgili metin girin!. 3. EchoS.A.T’ta yer almış olan Japon asılı karakter Echo, oyun içinde kullandığı drone ile öne çıkmaktadır. Belirlenen bir yere yapışabilen drone gizli bir öğedir. Düşmanlar tarafından fark edilmesi zor olduğu için tuzak kategorisinde yer alan drone, düşmana şok vererek hasar almasını sağlar. Yavaşlayan düşman bu andan itibaren açık bir hedef olur.

Haber ile ilgili metin girin!. 4. Jäger
Alman asıllı Jäger, GSG9’da yer almış ve burada uzmanlaşmıştır. En hızlı karakterlerden biri olarak bilinen Jäger, saldırı takımının attığı bombaları ya da kurduğu tuzakları etkisiz duruma getirebilmektedir. Böylece hem kendini hem de takım arkadaşlarını bombanın ve tuzakların etkisinden koruyor.

Haber ile ilgili metin girin!. 5. Bandit
Alman asıllı olan ve GSG9’da yer alan bir diğer isim Bandit’tir. Elektrik kullanarak düşman takımı zor durumlara sokabilen karakter, kullandığı iki özel ekipmanla öne çıkmaktadır. Aynı zamanda, oyun içinde hız özelliği yüksek olan isimlerden biridir. 

Haber ile ilgili metin girin!. 

Kaynak: Flank Esports