Titan Fall evreninden uçakla atlayan Apex Legends karşınızda!

Gün geçmiyor ki yeni bir Battle Royale oyunu büyük umutlarla piyasaya çıksın. Mevcut oyunlara mod eklenmesi hatta yeni oyun şirketlerinin kurulmasına neden bu Battle Royale oyun türünün son üyesi Apex Legends.

Yayınlanma Tarihi: 15.02.2019 12:52
Değiştirme Tarihi: 15.02.2019 12:52
Titan Fall evreninden uçakla atlayan Apex Legends karşınızda!

Daha çıktığı ilk günde 1 milyon, 72 saat geçmeden 10 milyon kullanıcıya ulaşan Apex Legends ondan önce çıkan abilerinden biraz farklı. Sunduğu oyun deneyiminden tutun, görsel özelliklerine kadar sıradanlığı ve o mekanik yavaşlığı kırmış oyun, üstelik ücretsiz.                 

EA Games ‘e bağlı Respawn Stuios geçen haftalarda Titanfall temalı bir Battle Royale oyunu çıkaracak haberlerini sızdırmıştı. Oyuncular o kadar çok doğal karşıladı ki yakında Tetris ‘e BR gelse şaşırmayacağız. Fakat çıkan oyun Apex Legends bütün oyuncuları tatmin etti. PC - PS4 – ve Xbox One platformların oynanabiliyor. Grafikleri COD 4 Blackout ‘un uzaktan kuzeniymiş gibi bir izlenim verse de aslında oyun çok daha farklı. Apex Legends isminden de anlaşılacağı gibi kahraman temalı bir oyun, yani benzerleri gibi herkes aynı özelliklere sahip değil.

Oyuna girmeden önce ekrandan sekiz karakter arasından sırayla bir tanesini seçiyorsunuz. Diğer iki takım arkadaşınızda seçimini yaptıktan sonra “Jump Master” isimli kişi (tüm sorumluluğu alan ve takım ölünce senin yüzünden öldük cümlesini hak eden oyuncu) squadınızın nereye iniş yapacağını belirliyor. Ardından üçer oyuncudan oluşan 20 adet takım hayatta kalma mücadelesi veriyor. Kahramanların 2 adet özel yeteneği bulunuyor, ilk özellikleri ortalama 20 saniye olan ve pozisyona göre küçük avantajlar sağlayan özellikler. Diğer özellik ise bekleme süresi biraz daha fazla olan ve kahramanın bulunduğu klasmana özel yeteneği. Taktik savaşının üst düzeyde olduğu Apex Legends‘ın haritasında kendi resminizi bulmakta mümkün. Eğer iyi bir oyun geçirdiyseniz, diğer oyunda haritanın çeşitli bölgelerinde takımınızın bayrakları bulunuyor. Gururlanmamak elde değil…

Tüm benzerlerinden oyunun en can alıcı noktalarını alıp esinlenen Apex Legends daha ilk haftasını doldurmadan 10 milyon oyuncuya ulaştı ve etkinliklere başladı. Twitch turnuvası ve ödüllü bir yarışma yapacağını açıklayan Apex Legends ekibi, daha emeklemeden koşmaya başladı diyebiliriz. Tamamıyla ücretsiz olan bir EA oyunu bu serüvenini ne kadar devam ettirir bilinmez ama 12GB olan oyunu yüklerken heyecanlanmamak elde değil.

Apex Legends oynayabilmeniz için önerilen sistem gereksinimleri ise şöyle;

Minimum

OS: 64-bit Windows 7
İşlemci (AMD): AMD FX 4350 veya eşdeğeri
İşlemci(Intel): Intel Core i3 6300 veya eşdeğeri
RAM: 6GB - DDR3 1333 RAM
GPU  (AMD): AMD Radeon™ R9 290
GPU (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 970
DirectX: 11 destekli video kartı veya eş değeri
HDD: 22GB

 

 

Kaynak: Flank Esports