The Witcher sonbaharda Netflix’te!

The Witcher sonbaharda Netflix’te!
Yayınlanma Tarihi: 08.05.2019 14:45 | Değiştirme Tarihi: 08.05.2019 14:47

Kitabından oyuna, oyundan televizyonlara. The Witcher sonbaharda Netflix’e geliyor.

“Kitaptan uyarlanan oyunlar” başlığı altında yayınlandıktan sonra dünyanın en iyi oyun serisi ödülünü toplayan The Witcher, geçen yaz tüm hayranlarını heyecanlandıran bir açıklama yapmıştı. Netflix üzerinden bir dizi serisi olarak yayınlanacak olan The Witcher’ın ilk fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Kitabından uyarlanan oyununda Witcher evrenini çok güzel ve derinlemesine anlatmışlardı. Severlerini tatmin eden The Witcher oyun serisinin ardından dizisinin çıkma kararı akıllarda soru işaretleri oluşturdu. Büyük savaşları ve bu devasa evreni hayranlarına düzgün bir şekilde anlatamayacağı düşünülse de fragmanı herkesi tatmin eden seviyede heyecan dolu. Dizinin baş rolünde “Superman” olarak tanıdığımız Henry Cavill ana karakterimizi canlandıracak. İlk sezonunun sekiz bölüm süreceği düşünülen bu dizi 2019 yılının sonbaharında yayınlanması planlanıyor.

Kitaplardan uyarlanan filmlerden sonra artık son yıllar kitaplardan uyarlanan oyunlarda çıkışa geçti. Oyun motorlarının ve grafiklerin geldiği son noktada hikaye odaklı ve görsel şölen sunan bu oyunlar filmlere oranla daha büyük bir evren sunduğu için tüm AAA kalite oyun yapımcı şirketlerinin dikkatini çekmişti. Netflix üzerinde bulunan dizinin tanımı da şu şekilde “ Mutasyona uğramış canavarları avlamakla uğraşan Witcher Geralt, insanların yaratıklardan daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmakta.”

İlk sezonunda muhtemelen ana karakteri tanıtacak olan dizi, Efsunger olan Gerart’ı tanıtacak. Viking dizisinin başlangıcında Ragnar karakterinin tanıtıldığı gibi başlayacak ve küçük küçük olayları birleştirip sezon finalinde ilk büyük savaşa bağlanması planlanıyor.

Kitabı ve oyunu milyonların üzerinde satan The Witcher serisi ödüllere doyamamıştı. Bakalım bu yıl içerisinde çıkacak olan dizi de aynı başarıyı elde edebilecek mi. Ayrıca hala oyuncular bir Witcher oyununun çok yakın zamanda duyurulacağı hakkında dedikodular dolaştığını konuşuyor. Bakalım tüm bu beklentiler ne kadar karşılanabilecek hep birlikte göreceğiz. 

Kaynak: Flank Esports